Zavrieť

Porady

Aky windows na starsi pocitac?

kto mi pomoze mam pocitac starsi typ acer aspire 3103WLMi a potrebujem windovs pretoze xp uz konci neviete mi poradit

aspire 3103wlmi ko mi pomoze
Naposledy upravil ivka70 : 30.01.16 at 18:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zase ti niekto niečo nakecal?
    Windows XP nekončí, len nemá podporu! Fungovať bude tak, či tak.
    Ak by si však súrne potrebovala - jedine Win7 32-bit. Je to totiž veľmô slabý NB.

    P.S. v desktop PC mi ešte stále beží Win XP - len som vypol Windows Update. Pokiaľ máš dobrú ochranu a nechodíš na XXX stránky - kľudne používaj ďalej.
    Veď niektoré banky ešte na tomto OS frčia - dokonca SNCF (francúzske železnice) ho majú a ovládajú chod železnice.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Prvá možnosť, že ostaneš pri WIN XP. Neoplatí sa do toho investovať, môj názor.
    Druhá možnosť, rozšíriš RAM pamäť z pôvodných 1gb na min. 2gb (cena do 30€ bez montáže). Kúpiš WIN 7 krabicovú verziu z bazáru, ceny sa pohybujú okolo 20-50€, pozor na podvodníkov. Kúpil som nedávno WIN 7 profesionál za 30€. Máš možnosť ho preniesť do nového PC, podpora do roku 2020.
    Tretia možnosť, predať noťas a kúpiť iný, nový alebo jazdený.
    Naposledy upravil vlado 33 : 31.01.16 at 09:23
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Ak nie je nutne potrebny Windows odporucal by som tento Linux, je graficky pekny a pouzivatelsky pristupny a bezi bez problemov. http://lubuntu.net/
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    celina21 tento pocitac coskoro prestane dostavat aktualizacie prehliadaca gogle chrome pretoze systemy windows xp a windovs vista uz nebudu dalej podporovane mozte mi poradit nerozumiem tomu
    ivka70 Prestan pouzivat Google chroma, alebo pouzivaj poslednu verziu a vypni aktualizacie
    misoft Podporované - znamená to, že nebudú už "dodávané" vylepšenia pre prehliadač. Tak ako aj OS WinXP i Chrome však bude pracovať - síce niekedy zahlási, že nie je schopný prehrať to, alebo ono, ale na bežnú prácu bude fungovať naďalej.

    Ako perličku uvediem - na mojom WinXP beží Firefox 36 - niečo neprehrá, ale inak normálne pracuje. A pritom je Firefox 44!
      zbaliť
    duves tak na tomto https://www.alza.cz/notebook-acer-as...lmi-d66300.htm bude win7 šialenosť
    misoft Súhlas.... s 512MB RAM má i XP-čko ako-tak dostatok operačnej pamäte....

    Aky windows na starsi pocitac?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.