Zavrieť

Porady

datum vzniku DP pri vozidle

Prosim vas,datum vzniku danovej povinnosti urcujeme ako prvy den mesiaca, v ktorom sa vozidlo zacalo pouzivat na podnikane..avsak je to datum podla faktury?kedy bollo auto kupene alebo podla toho ako je uvedene na TP ako den zapisu vozidla u drzitela?lebo na fakture mam 29,5. a na TP mam 3.6. tak mam dat datum 1.6. alebo 1,5,? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    sandra2409 v piatok som volala na danovy do banskej a tam na mna chlapik vybehol ze jeho nezaujima nejaka faktura ani zaradenie ale toto co je na TP..tak teraz som v pomykove

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zodpovedane na porade viackrat ... neuviedol si ci ide o nove vozidlo alebo ojazdene, ak ojazdene ci predchadzajuci drzitel bol danovnikom DzMV

    Doplnenie:
    § 8
    Vznik daňovej povinnosti, zánik daňovej povinnosti a oznamovacia povinnosť
    (1) Daňová povinnosť vzniká prvým dňom mesiaca, v ktorom boli splnené rozhodujúce skutočnosti podľa § 2 ods. 1, ak odseky 4 a 5 neustanovujú inak.

    rozhodujuce skutocnosti su - evidencia vozidla v SK a zaroven pouzivanie na podnikanie

    v tvojom pripade pouzijes udaj z OEV datum prvej evidencie v SR - ak tam je 3.6.2015, tak rozhodujuce skutocnosti boli splnene v 6/2015 a teda datum vzniku danovej povinnosti je 1.6.2015
    Naposledy upravil avalik : 31.01.16 at 12:42
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sandra2409 je to auto,ktoreho vlastnikom je lizingovka a drzitelom je od 3,6, nasa firma
    avalik a je to nove vozidlo?
    sandra2409 rok vyroby je 2015...29,5, je prva evidencia a zaradene v uctovnictve je z 30.5. a od 3.6. je na TP datum pod kolonkou drzitel vozidla
    avalik doplnila som odpoved
    sandra2409 dakujem pekne za odpoved
    sandra2409 ale prva evidencia bola 29.5. faktura je z 30.5. a zapis v TP ako drzitel mam 3.6. tak ak dam datum ze vznik 1.6. bude to spravne?ja vlastnik nie som..lizingovka je...
      zbaliť

    datum vzniku DP pri vozidle

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.