Zavrieť

Porady

Účtovanie paušálnych výdavkov za motorové vozidlo

Dobrý deň, mám na podnikanie prenajaté auto od nepodnikateľa a bločky za PHL si budem účtovať paušálne. Vzhľadom k tomu, že nie som vlastník vozidla si môžem uplatniť paušál 50 % z hodnoty bločkov? ako to môžem účtovať? zrátam si bločky za jeden mesiac, z toho 50 % a zaúčtujem? ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lapko je offline (nepripojený) Lapko

    Lapko
    áno, presne tak, zrataju sa blocky spolu napr. za mesiac, stvrtrok, alebo rok, to je v podstate jedno... ja som to robil na mesacnej baze... zo sumy som si potom vyratal pausal, bud 50 alebo 80% v mojom pripade... ak by islo o platcu dph tak aj dph sa musi ponizit pausalom
    Soňa 24 Ďakujem ako je to s účtovaním bločkov za PHL natankovaných v zahraničí, konkrétne v Rakúsku? niečo sa tam mení, resp. preratáva alebo postupujem normálne ako keby som tankovala na SR? ďakujem
    Lapko no pri nakupe v zahranici by som uctoval len sumu bez DPH, z dovodu, aby v nakladoch nebola cudzia dph... tak mi to povedala moja ekonomka

    Účtovanie paušálnych výdavkov za motorové vozidlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.