Zavrieť

Porady

Szčo a iné príjmy 40% paušálne výdavky?

Szčo, ktorá je zároveň aj zamestnancom - má príjmy z prac. pomeru môže si uplatniť v DP paušálne výdavky 40% , keďže jeho príjmy z podnikania nie sú vysoké...je zbytočné viesť JÚ. Aký máte názor?
kn-alka a prečo si myslíš, že by nemohol?
timejka200 tak som si trošku neistá....ale písala som aj na Finančné riaditeľstvo a dostala som takú odpoveď:

Dobrý deň,

Výdavky percentom z príjmov (paušálne výdavky) môže uplatniť daňovník s príjmami z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ktorý nie je platiteľom DPH alebo ktorý je platiteľom DPH len časť zdaňovacieho obdobia a rozhodne sa, že neuplatní preukázateľné daňové výdavky.

Paušálne výdavky sa uplatňujú vo výške 40 % z úhrnu príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti. Pre zdaňovacie obdobie 2015 je výška paušálnych výdavkov obmedzená sumou 5 040 eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    tam máš od DU odpoveď - podmienkou je nebyť platcom DPH, ostatné je irelevantné

    takže aj keď má príjmy aj z prac.pomeru, pri SZČO má nároky také isté ako iný živnostníci
    timejka200 dakujem...

    Szčo a iné príjmy 40% paušálne výdavky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.