Zavrieť

Porady

riadok 118 v danovom priznaní typu B, fyzicka osoba, nerezident na Slovensku

Som na Slovensku daňový nerezident, mám tu príjem len z prenajmu bytu, iné príjmy na Slovensku nemám. Som danovy rezident v Čechach, mam tu i trvale bydlisko. Neviem si rady v danovom priznani typu B pre fyzické osoby v oddiele XI. na riadku 118. Mám tam napísať 0 alebo moje príjmy za prenájom. V 1. oddiele mám zaškrtnutý údaj ANO danový nerezident. Od príjmu z prenájmu si odčítam čiastku 500 euro a dostavam sa na čiastku 2525 euro, ine zlavy okrem výdajov za energie neuplatnujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Riadok 118 vypĺňa daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uplatňujúci postup podľa § 11 ods. 7, § 33 ods. 10 a § 46a zákona, t.j. daňovník, ktorý dosahuje najmenej 90 % zo všetkých svojich celosvetových príjmov na území Slovenskej republiky a má nárok na uplatnenie nezdaniteľných častí podľa § 11 ods. 3 a 10 zákona, daňového bonusu na vyživované dieťa (deti) alebo nevyrubenie a neplatenie dane, ktorá za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur, alebo ak celkové zdaniteľné príjmy daňovníka nepresiahli 50 % nezdaniteľnej časti na daňovníka [§ 11 ods. 2 písm. a) zákona].
    bodako To znamená, že tam mám napísať 0,00 eur, pretože na území SK nedosahujem 90 % zo všetkých svojich celosvetových príjmov ?
    Chelsea34198 Ak nedosahujes nevyplnas

    riadok 118 v danovom priznaní typu B, fyzicka osoba, nerezident na Slovensku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.