Zavrieť

Porady

Žemľovka

Staršia vianočka pokrájaná na hrubšie kolieska-namáčať v mlieku s jedným vajíčkom a cukrom a ukladať na vymastený pekáč. Na prvú vrstvu vianočky naliať rozpustené maslo, dať tvaroh vymiešaný s cukrom vanilkovým kryštálovým a hrozienkami, na tvaroh poukladať postúhané na veľkých okách jablká aj so šťavou, posypať cukrom, škoricou a zakryť zvyšnou vianočkou a opäť poliať maslom, dať piecť a pred koncom na vianočku dať zapiesť dva bielka s práškovým cukrom. Ak je väčšia rodina, tak dve vianočky. Všetko ostatné dávať podľa chutí a možností.Ak je toho viac, nič sa nepokazí. Na jednu vianočku dávam 1/2 masla.
Najlepšia je ešte teplá a ak je vychladnutá, podávam so slivkovým kompótom-je najlepší.
Dobrú chuť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Chudíková Katarína
    Staršia vianočka pokrájaná na hrubšie kolieska-namáčať v mlieku s jedným vajíčkom a cukrom a ukladať na vymastený pekáč. Na prvú vrstvu vianočky naliať rozpustené maslo, dať tvaroh vymiešaný s cukrom vanilkovým kryštálovým a hrozienkami, na tvaroh poukladať postúhané na veľkých okách jablká aj so šťavou, posypať cukrom, škoricou a zakryť zvyšnou vianočkou a opäť poliať maslom, dať piecť a pred koncom na vianočku dať zapiesť dva bielka s práškovým cukrom. Ak je väčšia rodina, tak dve vianočky. Všetko ostatné dávať podľa chutí a možností.Ak je toho viac, nič sa nepokazí. Na jednu vianočku dávam 1/2 masla.
    Najlepšia je ešte teplá a ak je vychladnutá, podávam so slivkovým kompótom-je najlepší.
    Dobrú chuť
    poznám, robím , mňam !!!! je výborná :p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    press
    my robime doma zemlovku z rozkov...
    Dobrá je aj z rožkov, ale ja zase som zvyknutá zo sendvičkov. :p

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    Tweety
    Dobrá je aj z rožkov, ale ja zase som zvyknutá zo sendvičkov. :p
    aj ja.
    a keď sa tak do ružova zapečú, vtedy je mňamky :p

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    ...my s mužom žemľovku ľúbime, deti mi ju nechcú...
    Robím ju ako kedy, ale väčšinou z vianočky - je rýchlejšie, lebo vianočku si nakrájam na plátky, do jenskej misy stačia na jednu vrstvu 2-3 plátky. Z rožkov som už tiež jedla, len tam treba trošku viac cukru (vianočkové cesto je sladké, rožky nie).

    A ešte perlička, svokra raz robila kysnuté tvarohové buchty a čosi (nepamätám si čo to bolo) zabudla do cesta dať. Boli jedlé ale nebolo to ono, tak svokor - šéfkuchár to vyriešil a spravil z nich žemľovku...

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    georeo
    ...my s mužom žemľovku ľúbime, deti mi ju nechcú...
    Robím ju ako kedy, ale väčšinou z vianočky - je rýchlejšie, lebo vianočku si nakrájam na plátky, do jenskej misy stačia na jednu vrstvu 2-3 plátky. Z rožkov som už tiež jedla, len tam treba trošku viac cukru (vianočkové cesto je sladké, rožky nie).

    A ešte perlička, svokra raz robila kysnuté tvarohové buchty a čosi (nepamätám si čo to bolo) zabudla do cesta dať. Boli jedlé ale nebolo to ono, tak svokor - šéfkuchár to vyriešil a spravil z nich žemľovku...


    fiiiha to mi nenapadlo z vianocky

    a perlicku mam i ja - pri francuzskych zemiakoch sa mi stalo - zabudla som pridat uvarene vajcia zostali chladene v umyvadle, ked pekac uz bol bezpecne v rure

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Tiny77 - to si ešte nevidela obložené chlebíky bez šunky. Kolegyňa v strese z našej návštevy úplne zabudla podávať na chleba šunku.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    SERVIS
    Tiny77 - to si ešte nevidela obložené chlebíky bez šunky. Kolegyňa v strese z našej návštevy úplne zabudla podávať na chleba šunku.
    Moja malá zje chlebíček len bez šunky. Takže keď pripravujem chlebíčky, tak 2 varianty - klasik a bez šunky, len maslo, vajíčko, paprika, rajčina, syr. A niekedy jej stačí len maslo,vajíčko a syr.

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    janaGT
    Moja malá zje chlebíček len bez šunky. Takže keď pripravujem chlebíčky, tak 2 varianty - klasik a bez šunky, len maslo, vajíčko, paprika, rajčina, syr. A niekedy jej stačí len maslo,vajíčko a syr.
    sice je to absolutne mimo temy - navrhujem urobit temu "PERLICKY PRI VARENI"
    moj maly - ak mame chlebicky, tak ich "vyzlecie" celkom.
    papa sendvic s maslom.

    ale ak mu ponuknem, ze mu urobim chlebik cisty, tak takto to nechce..
    fajn baba Chudíková Katarína
    Je to fantastické prejsť zo žemľovky na chlebíčky a podobné perličky-sme hviezdy!!!! Muži to nedokážu-chi, chi
    Krásny deň Katka

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    tak to fakt nemá chybu od žemľovky cez francúzske zemiaky k chlebíčkom ja sa ale predsa ešte vrátim k žemľovke skúste k tým dvom bielkám a vanilkovému cukru pridať aj polievkovú lyžicu džemu a tak vyšľahať sneh nemá chybu a je farebný podľa toho aký druh džemu použijete

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    daniek
    tak to fakt nemá chybu od žemľovky cez francúzske zemiaky k chlebíčkom ja sa ale predsa ešte vrátim k žemľovke skúste k tým dvom bielkám a vanilkovému cukru pridať aj polievkovú lyžicu džemu a tak vyšľahať sneh nemá chybu a je farebný podľa toho aký druh džemu použijete
    tak to fakt nema chybu
    a dikes za farebnu inspiraciu

    mirka165 je offline (nepripojený) mirka165

    mirka165
    Ja robim žemľovku z 10 na kolieska pokrájaných rožkov, ktoré zalejem 1 litrom mlieka,polovicu pokuladám na pekáč a na to dám jablká, cukor, škoricový cukor, potom zase rožky a upečiem do chrumkava. Na tanieri každú porciu posypem práškovým cukrom a polejem rozpraženým maslom. Nemá chybu. Niekedy robím aj makovú, vtedy na jablká ide ešte mak alebo tvarohovú verziu, vtedy zase tvaroh a hrozienka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.