Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak myslíš NČZD - tak tú si môže slovenský daňovník uplatniť len z "aktívnych" príjmov (§ 5 a §6 odst1 a 2)
    výnimka je - ak má nejaký príjem zo zahraničia - ak to ešte neopravili (nepozerala som tohto roku ešte, či to platí)
    .....
    doplním: - tak som to pozrela (DP na stránke FS) - veru výnimka pri vyňatých príjmoch platí aj teraz - ak máš vyňatý príjem (napr zamestnanie v zahraničí) - tak môžeš využiť aj pri pasívnom príjme (z prenájmu)
    Naposledy upravil Katy a R : 02.02.16 at 18:31
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika.sum neviem ci teraz chapem, mam prijem zo zamestnania v Rakusku a na SK prijem z prenajmu §6 odst.3. V tomto pripade vyuzijem NCZD? Nenasla som to zakone. Ale ono vlastne ju uplatnuje z tych zahranicnych prijmoch...ci?
    Katy a R však vyskúšaj .. el tlačivo nepustí
    pred časom bola odpoveď z FS - že sú si vedomí toho a prípadné "škody" náš rozpočet znesie (to je moja zjednodušená interpretácia - ak sa ti chce pohľadať - je to aj tu na porade pripnuté)
    nika.sum ved hej skusala som :-) ... dobre :-D
      zbaliť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R veru - niekedy môže
    Tweety no to áno ale nenapísala, že má aj iný príjem, a už vôbec nie, že zahr.
    belanka Má príjem z Rakúska. Tu na Slovensku má príjem len z prenájmu.
    Katy a R však spravíš, ako som písala
    belanka Super, vrelá vďaka. A bola by som moc trúfalá, keby som chcela link? Neviem to tam nájsť a nie som zrovna "od fachu" :-)
    Katy a R vyplníš DP elektronicky "samo" ti to zohľadní : - tu: https://pfseform.financnasprava.sk/F.../form.351.html
      zbaliť

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    v prípade, že má daňovník rezident SR v ČR účet a pripísané úroky, ako postupovať v zdanení v SR? vraj podľa zmluvy o zamedzení 2-jitého zdanenia , sa maju zdaniť v SR.

    Môže si rezident SR uplatniť pri príjme z prenájmu nezdaniteľné minimum 3800eur?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.