Zavrieť

Porady

Môže mi zamestnávatel dať dovolenku cez vikend?

Dobrý deň chcela by som sa spýtať , keď pracujem smenovo denná a nočná 12 hodín . Môže mi dať zamestnávatel dovolenku cez vikend namiesto smeny?
Naposledy upravil Dav : 05.02.16 at 19:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze ti tak naplanovat dovolenku, ak cez vikend inokedy riadne pracujes, teda mas standardne. zmeny.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    samozrejme, ak máš na sobotu naplánovanú pracovnú zmenu, tak má právo v zmysle Zákonníku práce ti zam-ľ nariadiť čerpanie riadnej dovolenky.
    Ono je to tak, že tá sobota je pre teba bežný pracovný deň, nakoľko pracuješ v nepretržitej prevádzke.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Niekedy tým zamestnávateľ rieši nedostatok odpracovaných hodín v mesiaci - doplní dovolenkou neodpracovaný fond pracovného času. Nie celkom správne, ale lepšie, ako prihlasovať a odhlasovať zamestnanca na neplatené voľno, s čím súvisí aj povinnosť zamestnanca prihlásiť, odhlásiť sa a zaplatiť chýbajúce dni v zdravotnej poisťovni. Ale mali by sa na takomto postupe vopred (potichu) dohodnúť

    Môže mi zamestnávatel dať dovolenku cez vikend?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.