Zavrieť

Porady

vyskusany celozrnny chlieb

kedze som sa po dlhom case odhodlala znova piect vlastne celozrnne pecivo podla receptu z ntu-a jasne ze to nevyslo.....


prosim vas,mate nejake naozaj odskusane dobre recepty na CELOZRNNE pecivo a chlieb peceny Doma,bez pekarne ???
biele chleby sa upiet daju,ja potrebujem taky ,ktory bude mat aspon 2 tretiny celozrnnej muky,a ostatok moze byt zu aj Biela.
jasne ze ideal je zo samej celozrnnej.....

vdaka za kazdy typ.

a hlavne ma nehreste,tie temy ktore tu su,mam zu obcitane milion raz a nic tam pre mna neni....
3 komentárov     zbaliť
arizona Osky,z akej muky pecies?
osky ari,no z celozrennej bio spaldovej alebo psenicnej alebo v kombinacii s raznou,ale vzdy si dam 2 tretiny tej celozrnnej a zjemnim len trochou hladkej,snazim sa tu bielu muku moc nedavat,ja chcem celozrnny chlieb.
arizona Dik. A kde kupujes?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Mám vyskúšaný aj takýto chlieb, len nie je až taký vysoký, ako ten, kde je pomer celozrnnej a hladkej opačný. Pečiem z kvásku, udržiavam ražný kvások už skoro 3 roky. Kvások robím z celozrnnej ražnej múky. Do receptu na tento chlieb ide 300 až 350g kvásku, ktorý už obsahuje cca 150 až 170g celozrnnej múky. Odváž k tomu 150g celozrnnej ražnej, 300g celozrnnej pšeničnej a 250 g múky T 650. Pomer kvásku a múky dávam 1:2, takže na cca 350g kvásku dávam cca 700g múky. Spolu budeš mať teda aj s tou múkou v kvásku 600g celozrnnej a 250 hladkej. Vody daj podľa toho, koľko pýta múka, od 370 do 400g. Kvások robím 12 hod, potom zamiesim chlieb, prvé kysnutie cca 3 hod, poprekladám a druhé kysnutie ešte cca 2,5 hod. Najlepšie bude, ak chlieb budeš piecť v nejakej nádobe, ja dávam druhé kysnutie do nerezového kastróla, vystlaného pečiacim papierom, po vykysnutí povrch trochu porežem, prikryjem alobalom, vložím do rúry vyhriatej na 250°C. Po 15 minútach znížim na 200, po 30 minútach znížim na 175, dám dole alobal a po 25 minútach vyklopím a poklopem po spodku chlebíka. Ak je dutý zvuk, nechám na mriežke chladnúť 4 hodiny, ak nie je, ešte dopečiem na plechu cca 10 minút. Nesmie sa krájať skôr ako za 4 hodiny.
    Pozri si tu recepty a postupy, každá múka je iná, každý chlieb inak popraská, inak kysne, inak sa zdvihne, ale vždy je mňam..
    http://conovehonakopci.cz/?page_id=1430

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    terezamaria, Žabinka, Terezia13, Mária27, Anika61, lujza.j, wirgi
    7
    osky jaj Kvaka,dakujem ti velmi,ale ja zu som pecenie s kvaskom davno vzdala-mam osvedcene recepty od rodinnych prislusnikov,ale mne sa este nikdy nepodaril-vzdy sa mi s tym kvaskom daco porobilo,takze zu sa dam len na normalny kvasnicovy....ale zistujem,ze ani to neni take lahke.....som nemehlo na chleba...

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    A tento si skúsila-je to menší chlebík ,ale radšej treba spraviť dva aby dobre vykysol a aj sa prepiekol- ja masť naň nedávam pri pečení-po upečeni potriem vodou na chvílu prikryjem utierkou a potom nechám vychladnúť volne na mriežke..
    http://www.chleba.sk/?recept=klasick...pt&typ=1&id=48
    Naposledy upravil Anika61 : 06.02.16 at 22:20

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    lujza.j, terezamaria, Kvaka, Žabinka, tronik
    Spam (1)
    4
    osky hmmm,vyzera dobre,najblizsie ho vyskusam.dakujem
    Anika61 :-) :-)

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Nechapem, ako mozes mat problem s kvaskom.

    Jediny problem moze byt s vypestovanim kvasku z niciho, z nuly, teda z cietej muky. Ale ked ti niekto da vitalny kvasok, tak ten kysne lepsie, ako kvasnice.

    Chlieb z neho je ovela chutnejsi, vonia za chlebom a nesmrdi po kvasniciach. Je zdravsi, lebo ma natravene niektore zlozky skrobov, obsahuhe kvasinky zdravej crevnej mokroflory a je trvanivejsi, nechyta ho tak rychlo plesen.
    osky joooj,no to nechapem ani ja.ver mi ze zu som ich upiekla niekolko,este tak najviac sa podaril ked som to nechala na pekaren,no ale nebol chlieb v pravom zmysle slova,ale aspon sa upiekol....

    neviem to s tym kvaskom,uz som mala aj darovany,roky pestovany,vzdy fungujuci....ale mne sa chlebik nepodaril nikdy.
    jasne ze kvaskovy by sme aj my najdradsej,kupujem si ho niekedy,taky malinky nic stoji skoro 4 eura,no ale co zu....

    vyskusany celozrnny chlieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.