Zavrieť

Porady

Pozicka od konatela po novom

Pozicky v hotovosti som uctovala 211/365. Od 29.4.2015 sa to zmenilo. Co s nesplanou castou...visi to na 365 ke ako mam postupovat ? Konatel pozicku nechce naspat tak ako to spravne zuctovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    Ak to nechce späť, skús to kapitalizovať - 413 ostatné kapitálové fondy - ak máš jedného spoločníka nech o tom rozhodne sám, ak ich je viac, musí súhlasiť spoločník aj valné zhromaždenie, že dôjde ku kapitalizácii - 365/413
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 sú dvaja konatelia.
    avalik timejka, rozlisuj pojmy konatel a spolocnik - v obchodnom zakonniku sa docitas ich prava a povinnosti
    timejka200 dakujem.....jedná sa o to, že konateľ nechce späť tú pôžičku čo vložil do spoločnosti...ako to ošetriť?
    wiktoria sú teda 2 spoločníci a niekto úplne iný je konateľom a ten spravil vklad ktorý nechce späť?
    timejka200 Nie su len dvaja konatelia to je cele a jeden z nich dal tu pozicku
    KEJKA okrem konateľom musí byť aj niekto aj spoločník. To naozaj je konateľ=veriteľ taký dobrodinec, že nechce nazad peniaze?
      zbaliť

    tanusik je offline (nepripojený) tanusik

    tanusik
    Ak je štatutár - konateľ (zároveň zamestnanec), ale nie je spoločníkom, tiež sa účtuje na 365xx ? od 29.04.2015 nemôže spoločník poskytnúť v hotovosti. účinnosť Par. 67c ods.2 kde patrí podľa mňa konateľ ako člen štatutárneho orgánu, platí od 1.1.2016....čiže mi vychádza, že v takomto prípade môže, resp. mohol urobiť vklad do konca roka, keď bol nedostatok peňazí v pokladni....či? a spoločnosť mu mohla ešte do konca roka aj niečo vrátiť v hotovosti, keď mala trošku "nasporené" ...???
    Naposledy upravil tanusik : 21.02.16 at 12:44
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    harmonika a už sa nemôžu vkladať peniaze od 01.01.2016?
    tanusik Nie....od 1.1. vôbec....
    harmonika ktorý paragraf o tom hovorí?
    avalik bezhotovostne pozicky su mozne
    Liptáčik Pod pojmom vkladať peniaze sa rozumie hotovosť, však? Alebo sa pod tento pojem zahŕňa aj vklad na bežný účet, resp. prevod na bežný účet??
    kuravesele bezhotovoste nevidím dôvod, že by sa to nemohlo...len pri vracaní, treba brať do úvahy...či nie je v kríze spoločnosť...ak sa mýlim opravte ma...
    Liptáčik Kde to v zákone túto skutočnosť? Chcela by som to naštudovať.
    tanusik tým od 1.1. som myslela vôbec...že v hotovosti....aj konateľom, kt. nie je spoločník....či nedobre si myslím? ...nie že sa nemôže vôbec, ak som sa zle vyjadrila, sa ospravedlňujem. Som to smerovala na môj príspevok vyššie.
    Jarka 1 dobre si myslíš
    tanusik Dik Jarka1
      zbaliť

    Pozicka od konatela po novom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.