Zavrieť

Porady

Dan z urokov na terminovanych uctoch

Dobry den. Ide o fyzicku osobu nepodnikatela - manzelku. 8 terminovanych uctoch nemenovanej banky ma rozlozenu sumu 27000eur. 3 terminovane ucty boli urokovo vyplatene v januari 2015 a dalsich 5 terminovanych uctov v juni 2015. Bola odvodena dan z uroku bankou. Mna teraz zaujima. Ak si manzelka poda danove priznanie bude tato dan vyplatena spat? Prijem manzelky zo zavislej cinnosti za rok 2015 bola 1942eur (pracovala len 3 mesiace). Oplati sa teda podat danove priznanie a ziskat spat dan ktora bola vyplatena statu z vkladov na terminovanych uctoch v banke? Vychadza mi suma okolo 70eur ktora bola odvedena na dani.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    §7 ods. 4 ZDP - daň z príjmov vyberaná zrážkou sa vybraním v súlade s §43 ods. 6 ZDP považujú za daňovo vysporiadané, a preto sa neuvádzajú ani v daňovom priznaní.
    danzurokov takze to mozne nie je? som nasiel clanky na internete kedy sa v roku 2012 dalo podat a ziskat peniaze spat
    veva125 kedysi sa, za určitých podmienok, dalo získať naspať daň, ale táto možnosť je už zrušená

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Daňové priznanie manželka podať musí nakoľko jej príjem zo závislej činnosti prekročil sumu 1901,67
    stačí podať A daň. priznanie na ostatné odpovedal karakul úroky a ich zdanenie sú vysporiadané nedá sa žiadať o zaplatenú daň

    Dan z urokov na terminovanych uctoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.