Zavrieť

Porady

Mám živnosť, ale pracujem na dohodu, aké sú odvody do zdravotnej?

Rada by som sa opýtala, ako je to s odvodmi. Mám živnosť, ale pracujem na dohodu. Plati mi odvody zamestnavatel, ale rada by som vedela, koľko hodín mesačne musím odpracovať, aby zamestnavatel mi odviedol poriadne odvody. Ak u neho pracujem len 8 hodin mesacne a on zaplati za odvody cca 8 eur za mesiac, nie je to málo? nerada by som bola, keby mi prisiel nedoplatok, radsej si to poriesim hned, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    To závisí od veľa vecí - bol si szčo v r.2014, ak áno, aké preddavky vyšli v rzzp za rok 2014?
    Ak si nebol szčo v r. 2014, tak platíš z minimálneho základu za dni, na ktoré ťa zamestnávateľ neprihlásil ako zamestnanca na dohodu v ZP. Ak by s robil na dohodu 5 dní v týždni (bez ohľadu na počet hodín za deň a bez ohľadu na príjem), zamestnávateľ ťa má prihlásiť na celú dobu trvania dohody a potom by si počas tejto doby preddavky do ZP platiť nemusel. Ak ale nerobíš 5 dní v týždni, zamestnávateľ ťa prihlasuje na dni, kedy robíš a za zvyšné dni platíš z minima. Ak robíš nepravidelne odporúčam platiť preddavky z minima, prípadne si potom priebežne žiadať o vrátenie preplatkov - lebo je tam časový nesúlad medzi prihlasovaním zamestnávateľa a platením szčo.
    V každom prípade v rzzp sa ešte potom platí podľa príjmu a to vysvetliť v súbehu s dohodou je ešte zložitejšie.

    Mám živnosť, ale pracujem na dohodu, aké sú odvody do zdravotnej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.