Zavrieť

Porady

vypocet mesacneho preddavku dane - POHODA

Zdravim,
chcela by som sa spytat skusenejsich, ako nastavit mesacne preddavky na dan... resp. ci je mozne aby ich pohoda vypocitala automaticky... ide mi najma o to, ze zamestnanci základ dane rocne vyssi ako 35 022,32 eur, takze nezdaniteľná časť na daňovníka by mala byt nulova, resp. maju zaklad dane vyssi ako 19 809 eur, cize by mali mat zaklad dane nizsi ako tych zakonnych 316,94...

predpokladam, ze to treba v preddavkoch zohladnit, ale neviem ako, v tej pohode...

dakujem za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    evelin611 dakujem a co tym, ktori maju zaklad dane menej ako 35 022,32 eur, ale viac ako 19 809 eur? ako im to nastavit?
    mzdarka renca je to na nich, či si uplatnia NČZD. ak si neuplatnia, pri RZD im výjde preplatok dane, ak si uplatnia, tak im vyjde nedoplatok.
    evelin611 dakujem, tak to asi budem riesit individualne velmi ste mi pomohli
      zbaliť

    vypocet mesacneho preddavku dane - POHODA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.