Zavrieť

Porady

Iný príjem zo zahraničia a zamedzenie dvojitého zdanenia.

Mala som jednorázový príjem v CZ, viažúci sa k nehnuteľnosti, podľa českého ZDP je to §9 a §10. Podala som DP. Podľa ZDP som mala zľavu na dani na poplatníka, takže som zaplatila podstatne menej, ako tých 15% /sadzba FO/. V zmysle ZoZDZ som v SR použila v DP FO, B, metódu zápočtu dane. Mám dilemu. Môžem započítať len čiastku, ktorú som fakticky zaplatila, alebo sumu 15% zo ZD, teda sumu pred uplatnením zľavy na dani, ktorú mi poskytla ČR? Ďakujem.
Doplňujem: citácia zo ZPD : Ak sa podľa zmluvy uplatňuje metóda zápočtu dane, daň zaplatená v druhom zmluvnom štáte sa započíta na úhradu dane podľa tohto zákona najviac sumou, ktorá MôŽE!!! byť v druhom zmluvnom štáte vyberaná v súlade s touto zmluvou, pričom zápočet dane sa vykoná najviac v sume dane pripadajúcej na príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí. Zákon teda dáva možnosť, neurčuje, že je to daň skutočne zaplatená, či sa mýlim?
Naposledy upravil frida : 09.02.16 at 19:52
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Iný príjem zo zahraničia a zamedzenie dvojitého zdanenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.