Zavrieť

Porady

pn-ka szčo

zdravim som szčo, musim pnku poslať aj zamestnavatelovi , nemam narok na davku pocas pn a do teraz som to nerobil ze som posielal pn aj zamestnavatelovi, mam ale ten problem ze mam noveho zamestnavatela a neviem ako je to so zakona, aby som neurobil blbost, za odpoved dakujem
9 komentárov     zbaliť
kopretinka si živnostník,ty nemáš zamestnávateľa!!
jancibakanci ale ano mam, ktory ma plati , okrem ineho robim aj recepcneho pre jednu firmu , no a vyskociila mi platnicka tak som siel na pn , a pravde podobne ma idu operovat, zmluvnemu partnerovi som poslal sms s tym ze nemozem nastupit do sluzby a on odpisal ze sms dostal a akceptuje, len cchcem vediet ci mu mam poslat aj pnku
kn-alka ak si LEN živnostník, nemáš uzavretú pracovnú zmluvu, tak NEMÁŠ zamestnávateľa
Ako živnostník máš zákazníka, odberateľa, ktorému poskytuješ službu.

Recepčného robíš ako zamestnanec na pracovnú zmluvu? alebo dohodu? ak áno, tak tá PN má byť vypísaná na toho zamestnávateľa.
kopretinka to od kedy existuje živnosť "recepčný" ???
veronikasad skôr by som sa spýtala - aj keď to jancibakanci počuť nechce - po novele zákona o nelegálnej práci od 1.1.2016 . dokedy ? Kto zaplatí pokutu, ktorá takémuto "zamestnávatelovi" hrozí ?
jancibakanci kokos od buduceho tyzdna , vidim ze ssi v obraze, nezasaahuj do diskusie pokým nevies reaagovat k veci , aj predavaac moze robit na zivnost, ale to sa dozvies az buduci tyzden , clovek tu zhana info a taky jak ty co ich zaujimaju kraviny je tu dost. blba otazka od kedy exisz´tuje zivnost recepcny, joj nervy mojje , mudr ako delo
daj pokoj tejto porade lepsie bude ak budes dalej mudrovat doma , pa pa
veronikasad Doporučujem pozrieť si ukážku z videoškolenia p. Jozefa Mihála k Zákonu o nelegálnej práci - pa pa

http://www.porada.sk/skolenia/?p=1727
misoft Mám dojem, že niečo podobné existuje, ale! Ako živnostníka sa ho Zákonník práce netýka - teda zbytočne dáva PN-ku "zamestnávateľovi". Naopak - zamestnávateľ má so živnostníkom uzavretú zmluvu a v nej je istotne niečo v tom zmysle, koľko a čo musí urobiť, odviesť, splniť.
Takže jancibaknci - len aby si ešte ty neplatil za nesplnenie zmluvy!
veronikasad Dušan, pozri tú ukážku čo som priložila, sprísnili sa podmienky - v tomto prípade bez ohladu na to akú zmluvu má uzatvorenú - ide o závislú prácu.

A aby dostal aj odpoveď na pôvodnú otázku, v zmluve s odberatelom si mal písomne dohodnúť podmienky výkonu práce počas neschopnosti výkonu práce (PN). Ak neuzatvorí dodatok, veľmi ľahko sa môže stať, že si odberateľ voči nemu uplatní zmluvne dohodnutú pokutu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ako živnostník nemáš zamestnávateľa, máš len obchodného partnera. Preto potvrdenie o trvaní PN zašleš priamo do SP. Ak ale neplatíš odvody, nárok na nemocenské nevznikol. Či si zamestnaný aj na pracovnú zmluvu? Ak áno, potom odovzdáš svojmu zamestnávateľovi.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jancibakanci len obchodneho partnera , viem ze nemam narok na nemcenske to je v poriadku, mam len zmluvu o poskytovani sluzieb , nevies nahodou ci ked mam v zmluve zakotvene ze dostanem pokutu ak neposkytnem sluzby , a som pn a pn koli v podstate tej praci , ci mi moze dat tu pokutu, lebo a tu pracu momentalne vobec nemozem robit, vyskocena platnicka a operacia, chcem dat vypoved zmluvy ale je nastavena na 30 dni od buduceho mesiaca a ja budem na sto percen estee stale pn. povedali mi ze len rehabilitacia bude trvat cez dva mesiace , moze ma nejak pokutovat , v zmluve je len ze ak nenastupim vcas na sluzbu ma narok na pokutu , vdaka
    jancibakanci recepcneho robim rok, co to s tym ma spolocne, uz som to 5 krat napisal ze neplatim zatial, a co by sa veronika zmenilo ak by som platil odvody? ttam to nie jepodstatne ci mi plati pn socialka abo nie , proste som pn a budem dlhodobo ci uz dostavam love od socialnej alebo nedostavam
    jancibakanci ine som sa pytal , je to tam hore jasne napisane ,
    kn-alka ja som ti už odpovedala - ako SZČO na PN nikoho do toho nič - tvojho odberateľa nemá čo zaujímať.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.