Zavrieť

Porady

Lacny dodavatel na potravinarske vyrobky?

Dobry den,
rozmyslam nad zalozenim e-shopu s potravinami a teda aj rozvoz potravin. Povodne som planoval nakupovat potraviny v supermarkete a nasledne rozvazat zakaznikom, pretoze nemam vlastne sklady a ani financie na sklady. Ale toto riesenie mi pride malo vynosne, pretoze clovek by si mohol k tesco sumam pripisat len minimalne sumy, aby to bolo pre ludi este ako tak lakave. Dalej som sa pohraval nakupovat z velkoskladov Nitrazdroju, ale tie ceny su vpodstate tak iste ako v Tescu, a to su teda urcene aj pre podnikatelov s minimalnym zvyhodnenim. Nevedeli by ste mi poradit, z kadial je mozne nakupit potraviny s vyraznejsou zlavou ? Poradit dobreho dodavatela, resp. distributora. Dakujem dobrym ludom za ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Dnes aj rozdiel ceny vo veľkoskladoch oproti maloobchodu je veľmi malý. Tam na tom priamo nezarobíš skoro nič. Čosi sa dá získať obratovými bonusmi. Ale aby mal obchod s potravinami cez net zmysel, musíš predávať za milióny Eur ročne. Čo ak chceš robiť 1 autom a bez skladu, nemáš šancu.

    martin2121 je offline (nepripojený) martin2121

    martin2121
    Mám v pláne sa postupne vypracovať, je mi jasné, že zo začiatku to bude práca za almužnu, skôr mi ide o to, presvedčiť ľudí o výhodách tejto služby a založiť to na kvalitných potravinách. Nevedel by mi niekto povedať, ako to funguje v Metre ? Nakupuje sa tam bez DPH? Ci len keby som platca dane. Ma tu niekto osobnú skúsenosť ?
    karakul v Metre (aj inde - okrem zahraničia) nakupuješ s DPH bez ohľadu nato, či si alebo nie si platca... rozdiel je v tom, že ako platca si DPH uplatníš na vstupe... Metra až na výnimky - je drahšie ako obchodné reťazce...

    seky je offline (nepripojený) seky

    seky
    v dnesnej dobre sa snazi vela retazcov s tymto modelom predaja tak nemyslim si ze by si mal nejaky uspech! skor by si nasiel firmu ktorej budes denne doplnat sklad ovocia, zeleniny a potravin. Uz aj na SK sa snazi vela firiem s tymto druhom sluzby doplania potravin a ovocia do kuchin. V Nemecku si pri takejto sluzbe dokazu firmy priratat aj 3 eura na jeden vyrobok. ...podla mna bez sance na uspech na SK.
    martin2121 Toto zalezi velmi od uhlu pohladu Podla mna sa jedna o dobru sluzbu, ktora ludom vie ulahcit zivot. Ja zatial zbieram hlavne info od beznych spotrebitelov, co ludi najviac odradza. A to su chulostive potraviny, ako maso, pecivo, ovocie,zelenina, ktore si chcu zakaznici vybrat sami. A preco z nevyhody nespravit vyhodu ?? Preco neukazat ludom, ze moze byt spolah ohladom kvality. Stale povazujem tento styl rozvozu potravin, za oblast, kde je mala informovanost. U nas robi tesco rozvoz a 90% mesta podla prieskumu o tom ani nevie Takze cestu vidim v lepsej informovanosti a v kvalite potravin ! A podla mna kazdy dobry obchodnik, musi vediet svoju sluzbu predat, a prisposobit ju pre potreby nasich ludi, nasich spotrebitelov. A to ze sa velkym retazcom nedari, je snad pre mna dobre nie ?? Ci radsej sa mam sustredit na podnikanie, kde je tristo e-shopov a verit, ze prave ten moj bude ten pravy ?? Rozvoz potravin povazujem, za podnikanie buducnosti a postupom casu sa to uchyti aj na Slovensku, preco nemat uz zazemie a pripravenu "podu" ?
    bjuty smis a v čom chceš tomu tescu konkurovať ?
    cenou potravín ? )) vyjednáš si lepšie ceny od dodávatelov, ako tesco ? ))

    píšeš, že 90 % ludí ani nevie o rozvoze tesca..

    ty si trúfaš a máš zdroje na lepší marketing a reklamu ako tesco ? o tebe bude vedieť kolko % zákazníkov ?

    trúfaš si konkurovať tescu cenou dovozov, často bezplatným ?

    trúfaš si konkurovať šírkou sortimentu - položiek v ponuke ? rýchlosťou doručenia ? kvalitou potravín ?

    trúfaš si pokryť takú oblasť, ako tesco ? má niekolko desiatok , ak nie stoviek rozvozových áut.

    Lacny dodavatel na potravinarske vyrobky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.