Zavrieť

Porady

Výška PN sa počíta z aktuálneho hr. príjmu ?

alebo sa to nejako priemeruje za nejaké obdobie ? Pred časom som zmenil zamestnanie ale mám nejaké zdrav. komplikácie a keby som bol PN tak neviem kolko by som mal denný vymeriavací základ či len z môjho aktuálneho hr. príjmu by sa to počítalo či aj zo starej práce ?
veronikasad uveď obdobie trvania prac.pomeru u predch. zamestnávatela. Odkedy trvá prac.pomer u súčas.zamestnávatela ? (presné dátumy, "predčasom" nestačí)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    veronikasad si si istý ? Aj keď posledné nem.poistenie netrvá 90 kal.dní ?
    mints V prípade, ak nemocenské poistenie nebude trvať aspoň 90 kalendárnych dní od vzniku nového poistenia do vzniku nároku na nemocenské rozhodujúcim obdobím na zistenie denného vymeriavacieho základu bude kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom vznikol nárok na dávku. Uvedené platí za predpokladu, že obdobie platenia nemocenského poistenia v roku predchádzajúcom trvalo aspoň 90 dní u iného zamestnávateľa. Čo sa týka zamestnávateľa, tak ten platí prvých 10 dní z aktuálneho príjmu.

    Výška PN sa počíta z aktuálneho hr. príjmu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.