Zavrieť

Porady

Preddavky na poistné SZČO

Poraďte mi prosím pri výpočte preddavku na poistné SZČO od 1. júla 2006. Som zamestnanec a súčasne aj SZČO. Vo IV. odiely listu SB v riadku B44 mi vyšiel preddavok na poistné Sk 2,--. Môžem do riadku B 45 napísať 0? Program mi ponúka 966 Sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Verca26
    To akože budem platiť 966 Sk ? Aj keď som zamestnaná ? Veď ma porazí.
    Nech ťa neporazí
    Si SZČO popri zamestnaní a preddavok ti vyšiel nižší ako 100,- Sk. Preddavky platiť nemusíš.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Pre preddavok SZČO platí:
    § 16
    Preddavok na poistné
    (8) Výška preddavku na poistné
    b)samostatne zárobkovo činnej osoby, ktorá nie je súčasne zamestnancom ani osobou podľa § 11 ods. 8 písm. a) až i), k), p) a q), je najmenej vo výške určenej sadzbou poistného [§ 12 ods. 1 písm. c)] z minimálneho základu podľa § 13 ods. 17 a 18 a najviac vo výške určenej sadzbou poistného [§ 12 ods. 1 písm. c)] z trojnásobku priemernej mesačnej mzdy,
    c) samostatne zárobkovo činnej osoby, ktorá je súčasne zamestnancom alebo osobou podľa § 11 ods. 8 písm. a) až i), k), p) a q), je najviac vo výške určenej sadzbou poistného [§ 12 ods. 1 písm. c)] z trojnásobku priemernej mesačnej mzdy,
    a
    (9) Platiteľ podľa § 11 ods. 1 písm. b) a podľa § 11 ods. 2 nie je povinný odvádzať preddavok na poistné, ak výška preddavku nedosahuje aspoň 100 Sk.

    Takže v tomto prípade, keď vychádza vypočítaný preddavok do 100 Sk, SZČO nie je povinná odvádzať preddavok a do r. B45 v tlačive S alebo B65 v tlačive B zapíše 0.

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Prosim Vas ked mi pri SZCO + skrateny pracovny pomer (2000 Sk/mesiac) vyjdu preddavky od 1. jula 2006 377 Sk ma platit 966 Sk?
    A v priprade ak bola za minuly rok SZCO strata preddavky neplati?
    Dakujem!

    Kelis je offline (nepripojený) Kelis

    Kelis
    Môžem aj ja jednou otázočku?
    Robila som ročné zúčtovanie zamestnancovi + SZČO, ktorý si ako SZČO neplatil v roku 2005 žiadne preddavky.
    Teraz mu vyšiel nedoplatok okolo 1 900 Sk a preddavok okolo 159.
    Zaleží to hlavne od výšky základu dane (čím nižší je ZD tým nižší preddavok a nedoplatok)???

    Prosím prosím poraďte mi ešte dnes.

    Ďakujem . KELIS

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Prosim Vas ked mi pri SZCO + skrateny pracovny pomer (2000 Sk/mesiac) vyjdu preddavky od 1. jula 2006 377 Sk ma platit 966 Sk?
    A v priprade ak bola za minuly rok SZCO strata preddavky neplati?
    Dakujem!

    Preddavky na poistné SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.