Zavrieť

Porady

Ako zamestnat studentku na vypomoc s administrativou?

potrebujem poradiť som živnostník a nestíham robiť si administratívnu prácu pre účtovníčku každý mesiac na celý rok ,chcem si zobrať na výpomoc študentku na príkaznú zmluvu koľko môže zarobiť aby neplatila dane ani odvody , ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil ivka70 : 18.02.16 at 17:31
veronikasad kolko má rokov ? Je študentkou denného štúdia ? Aký mesačný príjem jej plánuješ vyplácať ?
archibald 21 rokov, asi okolo
100-150
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Na základe príkaznej zmluvy bude musieť platiť odvody a aj daň, pokiaľ jej základ dane (hrubá odmena z príkaznej zmluvy-odvody) presiahne sumu 316,94 eur.

    Ale ak ju zamestnáš na základe Dohody o brigádnickej práci študenta, tak odvody neplatí žiadne, pokiaľ jej hrubá odmena z dohody nepresiahne sumu 200 eur (platí sa len nad túto sumu dôchodkové poistenie). Zamestnávateľ, to ako ty platí len urazove a garančné poistenie.

    Vypočítať si to môžeš sám, kuk do tabulky v linku:
    http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...doh%C3%B4d.pdf

    archibald je offline (nepripojený) archibald

    archibald
    ďakujem , tak akú zmluvu J môžem dať aby neplatila dane ani odvody ,keď nechcem isť cez dohodu o brigádnickej práci
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prečo nie DoBPŠ ? Pri príjme do 200€ nebude platiť ani odvody, ani dane - ak si uplatní odvodvú výnimku v SP a podpíše vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov.

    Alebo "optimalizuješ" základ dane za rok 2015 ?
    archibald hej za rok 2015 a za rok 2016 aby som nemusel toto riešiť
    urcite za rok 2016 to spravim ako si mi radila len človek robi aby zarobil a nemysli na ostatné veci
    veronikasad Len aby si na pokutách nezaplatil viac ako ušetríš na daniach ... Na "optimalizáciu" je vo februári dosť neskoro
    archibald ked som sa priznal tak uz neporadite
      zbaliť

    archibald je offline (nepripojený) archibald

    archibald
    čítal som že do 1901 euro keď študent zarobí nemusí robiť danové , tak asi som to zle pochopil

    Ako zamestnat studentku na vypomoc s administrativou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.