Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane - uplatnenie manželky na rodičovskej dovolenke a aj časť roka pracovala

Mám prípad, že zamestnanec si uplatňuje manželku, ktorá bola celý rok 2015 na rodičovskej dovolenke a popri tomu od 1 - 4/2015 pracovala, takže doložil k potvrdeniu z úradu práce o výške rodičovského príspevku aj potvrdenie o zdaniteľnej mzde za prvé štyri mesiace v roku 2015. Dieťa bude mať v apríli 2 roky.
Je mi jasné, že výška príspevku sa do RZD nezadáva, a viem tiež, že zadám celý úhrn príjmu, ktorý zarobila.
Otázka: koľko mesiacov mám zadať akože si ju manžel uplatňuje ?

Ďakujem.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad SP nevypláca rod.príspevok. Poberala materské, alebo rod.príspevok ?
naninka23 Opravila som to na úrad práce .. chybička :-)
kn-alka tak keď bola celý rok na rodičovskej, tak si manžel uplatňuje celý rok
naninka23 ale mam tam aj príjem z hlavného pracovného pomeru, tak by som rada vedela, či aj za tieto manžel si ju môže uplatniť
kn-alka však čítaj odpovede - NČZD mínus jej príjmy znížené o odvody !!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak bola celý rok na RD aj poberala RP, potom nárok je na NČZD za celý rok, teda 12 mes. takto: NČZD mínus jej príjmy znížené o odvody.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Uplatní si rozdiel ročnej NČZD a príjmu zo zamestnania, znížený o zaplatené poistné.

    Ročné zúčtovanie dane - uplatnenie manželky na rodičovskej dovolenke a aj časť roka pracovala

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.