Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme české aj slovenské od tej istej slovenskej firmy

Zdravím , potrebujem poradiť , mám urobiť DPFO zamestnancovi, ktorý celý rok pracoval v ČR pre slovenskú firmu. Doniesol mi 2 x potvrdenie o príjme od tej istej slovenskej firmy za obdobie 1-12/2015 ale jedno na slovenskom tlačive v € a druhé také isté na českom tlačive v českých korunách. Ako mu mám spraviť daňové priznanie? Ktoré tlačivo použiť. Po minulé roky mi doniesli len potvrdenie o príjme od tej istej slovenskej firmy na českom tlačive a v CZK. Tak som to len dala do vyňatých príjmov a bolo...... ale teraz neviem ako na to, keď mám 2 druhy potvrdení za to isté obdobie a od tej istej SK firmy........
3 komentárov     zbaliť
veronikasad na českom máš aj odvody ?
karacenka ano odvody su na ceskom potvrdeni, uz som to asi pochopila , slovenske potvrdenie si nevsimam, len ceske potvrdenie a prijmy dam do vynatych, ze ?? Na slovenskom je uvedene ze uhrn prijmov dosiahnutych v zahranici.....preto beriem do uvahy len zahranicne /ceske/ potvrdenie, Je to tak spravne ?? Dik
veronikasad aké položky máš teda na slovenskom potvrdení ? Myslela som, že odvody boli platené na Slovensku ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Potvrdenie o príjme české aj slovenské od tej istej slovenskej firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.