Zavrieť

Porady

Vyrovnanie dane a PN

Jedne moj známy mi tvrdi, ze ak maroduje logicky dostane mensi plat , ale nasledne mu vratia na vyrovnani dani to o co bol ukrateny ked marodoval.Bavime sa tu o min mzde.
Tweety a otázka je aká?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Ak, maródoval nepretržite celý mesiac a žiadnu mzdu nedostal, tak má nárok na NČZD aj za tento mesiac.....je tu málo info....

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Vyrovnanie dane nemá nič spoločné so stratou na zárobku počas PN, čiže nebude mu nič doplatené, resp. rozdiel medzi ,mzdou a výškou dávky z nemocenského poistenia.

    Nepíšeš, ako dlho bol PN, ale ak napr. celý mesiac, tak mu za ten mesiac môžu vrátiť max. 60 eur , za predpokladu, že v danom roku aj v takej výške zaplatil daň.

    V skratke, záleží na tom, ako dlho bol PN a koľko mesiacov pracoval, dosiahol príjem.
    Vladimir2222 Min rok marodoval 3 tyzdne v decembri no a teraz z tie maroduje treti tyzden. Proste on zije v tom, ze mu vratia na vyrovnani dani sumu a ma jedno či robí alebo nerobí. Ja žijem v tom, že marodovať sa neplatí.
    mzdarka renca stále neviem, či zbytok roku robil celý, okrem tých 3.týždňov, ak áno, tak by mu mohli vrátiť max. cca 39 eur.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Veľmi sa mýli, ak je niekto na dlhodobej PN-ke, väčšinou vznikne nárok na vrátenie dane, je to však omnoho menšia suma, než ako keby pracoval.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    je možné, že z dôvodu DPN môže vzniknúť preplatok v RZD.
    - keďže sa bavíme o min mzde - tak tam je daň okolo 3 eur tuším mesačne ? ... možno aj všetku zaplatenú daň dostane späť? (ale to už by chcelo presné info
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad pri min.mzde a trojtýždňovej PN-ke v roku 2015 to určite nebude celá zrazená daň
    mzdarka renca prepočítavala som to a max. je to 39 eur, kuk vyššie
    veronikasad pri min.mzde ?
    Katy a R nuž,ak mal MM 380 za 11 mesiacov plus stovku za december - tak by mu mali všetkých 25 eur vrátiť - základ dane mi vychádza nižší, ako 3800 - či zle rátam ?
    mzdarka renca počítala som to aj s uplatnením OP na ZP, kde potom vyjde mesačná daň niečo cez 5 eur.
    Katy a R no ak má uplatnené OP .. tak je tá preddavková daň vyššia (ak okolo 60?) ... ale aj tak možno všetku vrátia - ZD trošku presiahne 3800, ale už sa bude tohto týkať (možno?) ustanovenie o minimálnej výške dane ..
    mzdarka renca 60 som písala pri celomesačnej PN-ke .... až potom písala, že bol PN 3 týždne.
    Základ dane za 11 mes. 1 týždeň vychádza cca 3896, zapl. daň 5,2*11=52 eur.
    Zákl.dane 3896-3 803,33=92,67
    daň 19% = 17,60
    52-17,6=34,4 eur na vrátenie
    Katy a R ak ale bude tá daň pod 17 evri - vrátia všetko preto som písala, že presne treba
    mzdarka renca áno .... bez presných čísiel sa tu len dohadovať môžeme
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.