Zavrieť

Porady

Kúpa majetku pred vznikom s.r.o.?

Spoločnosť vznikla k dátumu 01.12.2015 pred týmto dátumom kupoval jediný spoločník na svoje meno, meno svojej priateľky a spoločnosť svojej mamy zariadenie do spoločnosti bez ktorého by nemohol vykonávať činnosť. Ako postupovať aby nakúpený majetok dostal najlepšou cestou do spoločnosti? Majetok je v celkovej hodnote cca 4.500 EUR

Riešiť kúpne zmluvy? Darovaciu zmluvu?

Ďakujem pekne za každé smerovanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Ako moze jediny spolocnik nakupovat na meno svojej priatelky a meno svojej mamy, a to dokonca pred vznikom spolocnosti?
    Kedze som presvedceny, ze sa jedna o jasny pripad hladania sposobu, ako sukromne nakupy dostat do spolocnosti, tak odporucam darovanie, z coho samozrejme vyplyva, ze o tento dar treba zvysit zaklad dane.
    Ak by islo o majetok spolocnika, ktory on ako FO nadobudol pred vznikom/zalozenim spolocnosti, tak by som tieto veci do spolocnosti vlozil ako kapitalovy vklad. Darovanie by bolo na strane PO vynosom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik Ale nieeee, ty si ale podozrievavy
    Consultix Ja som uz len cisty realista
    toria no ide o to, že spoločník si myslel, že veľmi rýchlo získa povolenie - keďže je lekár čakal na VUC. Medzi tým začal sledovať internet a nakupovať zariadenie ambulancie na súkromnú osobu. Na priateľku preto, lebo je zahraničná osoba a veci zo zahraničia riešili cez ňu z dôvodov nižších poplatkov. čo sa týka firmy rodiča, tam je to doriešené urobili kúpnu zmluvu. A prečo to riešim až teraz? Spoločnosť vznikla 1.12.2015 a až teraz riešia rok 2015. ďakujem za Vaše komenty :-)
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Nech to firme se vsim vsudy predaju.
    A taketo otazky riesia rozumni ludia vopred, nie po funuse. Predislo by sa kupovaniu na pomaly celu dedinu...
    A co mas vlastne za problem? Tvoj vklad do firmy nemusi byt iba financny. Ach, jo...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pokiaľ sa jedná o dokázateľné potrebné zariadenia, ktoré sa bežne v domácnosti nevyužijú, ale v sro áno, tak nevidím veľký problém. Cena a dátum obstarania sa dá dokázať blokom, faktúrou. Nech to priateľka predá do sro.
    Ale skôr si myslím to isté, čo tu už je uvedené - účelovo navýšiť náklady sro.
    Ved 1-2 mesiace sa dalo kludne počkať, založenie Sro trvá cca 14 dní, takže s tými mesiacmi preháňam.
    jslancik Ja tu vidim spojenie dvoch faktorov - niekto chce podvadzat, ale nema ani sajnu o tom, ako sa to robi. Malo pravdepodobne, ze by chcel niekto iba podnikat, a nevedel, ako na to. Ale ludia sme rozni... Cim dlhsie citam poradu, tym menej sa uz divim...

    Kúpa majetku pred vznikom s.r.o.?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.