Zavrieť

Porady

odpočitateľná položka zp 2016

prosím Vás. doteraz som uplatňovala zamestnancom odp. položku., včera som zaslala výkazy za január a prišlo mi, že chyba zamestnanec nemá nárok na odp. položku? čítala som, že zmeny v odp.položkách neboli? tak neviem kde je chyba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    1/ zamestnanec má za 01/2016 nejaký iný poistný (pracovný) pomer, dohodu a i.
    2/ ZC sa stal szčo
    3/ odporúčam vyspovedať ZC
    yvica nie nemá nič iné, je len konateľ ale nepoberá príjem ako konateľ. ale to bol aj minulý rok
    Mila123 v takomto prípade zavolaj do ZP, možno ti telefonicky povedia, čo, že je tam za problém.......

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemá konateľ nejaký extrémne vysoký príjem?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica nie ako konateľ nepoberá žiadny príjem, ako zamestnanec má MM 405 eur.
    yvica ak rátam podľa vzorca 380 - 2x /405-380/ = 330 by mala byť odpoč. položka, čiže zdravotné odvody by mali byť zo sumy 75 eur? je to dobre? dík
    yvica takže som zistila v ZP, že konateľ zabudol tento rok pozastaviť živnosť hneď začiatkom roka a od 4.1. do 19.1. bol SZČO, potom už má pozastavenú. čiže za január spravím opravný výkaz a odvediem odvody normálne a od februára môžem uplatniť odpoč. položku? ďakujem
    yvica takže na základe toho ako píšem nižšie musím opraviť zrazené preddavky, ako je to s opravných prehľadom? zrazené bolo zamestnancovi 8,92 a malo byť 6,42. podávam opravný, kde uvediem r. 1 zrazené preddavky 8,92 na r. 3 sumu minus 2,50 a r. 7 bude 6,42 a dátum odvedenia nechám ten ako boli odvedené preddavky a vo februári zaplatím o 2,50 menej? môže to tak byť? ďakujem
      zbaliť

    odpočitateľná položka zp 2016

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.