Zavrieť

Porady

Započítanie daňovej licencie

Daňová povinnosť na r. 800 je 1320,-€, daňová licencia je 960,-€. Mám zaškrtnúť políčko v DP zápočet daňovej licencie a vyplniť tabuľku K?
Vychádza mi rovnaká daň na úhradu v obidvoch prípadoch.
Berie sa to, že zaplatím celú daň a nezapočítam daňovú licenciu, alebo zaškrtnem políčko licenciu započítať, a zaplatím zostávajúcu daň 360,-, novú licenciu a vypíše tab. K?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pozri si, či v roku 2014 bol plusový ZD a teda či vznikla daňová povinnosť. Napr. 160Eur.

    Musela si zaplatiť DL 960 Eur., na zápočet v nasl.rokoch zostalo 800 Eur.
    V roku 2015 vychádza DP 1320 Eur, DL je 960 Eur, Rozdiel je 360 Eur, ktoré si môžeš započítať z DL 2014.
    takže na str.1 DP DPPO zaškrtneš políčko o započítaní DL a vyplníš tabuľku K.
    Tam uvedieš údaje z roku 2014, v stlpci suma započítanej DL uvedieš 360 Eur, takže sa ti zníži DP zasa na úroveň DL=960 Eur.
    Iwett Na zápočet mi zostala celá DL, lebo firma bola v strate. Takže je to tak, že zaškrtnem započítanie licencie, a vypíšem tab. K. Pomýlilo ma, že keď presiahne suma dane daňovú licenciu, tak sa tabuľka K nevypisuje. Len mi to nedávalo logiku. Ďakujem.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    zaškrtávaš ak máš čo započítať z minulého roku.. ak ti vychádza platiť daň vyššiu ako DL, nevypĺňaš ani tabuľku K, teda údaje z r.2015.. ak vyšla v r.2014 daň menšia ako DL, v tomto roku máš nárok na započítanie určitej časti, ale zase len tak, aby najmenej vyšla daň vo výške DL..
    Naposledy upravil Žabinka : 24.02.16 at 08:15
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett No práve že to sa mi nezdá, ak dám započítať, musím vyplniť tab. K, a tú by som nemala vypĺňať, keď mám vyššiu daňovú povinnosť ako licenciu. Ale logicky mi vychádza, že by sa mala započítať a doplatiť daň aj novú licenciu, aby neprepadla, či sa mýlim? Mne to vychádza, licenciu započítať, daň doplatiť a zaplatiť novú licenciu.
    kn-alka započítavanie licencie je vždy z minulého roku.... čo bolo v minulom roku?
    Iwett zaplatená daňová licencia 960,-€
    Žabinka ale aká daňová povinnosť ti vyšla mimo DL? v r.2014.. na riadku 800..
    Iwett firma bola v 2014 v strate
    Žabinka musíš mať zaškrtnuté že započítavaš DL na prvej strane.. takže nárok na uplatnenie máš 960.. vyplníš tabuľku K, kde v 1.riadku uvedieš obd. 01.01.2014-31.12.2014, stĺpec 2 960, stĺpec 3 0, stĺpec 4 360, stĺpec 5 600.. riadok 5 Spolu stĺpec 4 360, stĺpec 5 600
    Iwett Ďakujem veľmi pekne, som sa zarozmýšľala, či to je správne, keď som čítala, že tabuľku K sa nevypisuje, keď daňová povinnosť je vyššia ako DL
    Iwett Takže tento rok zaplatím len DP 960,- ? No už to začínam konečne chápať... Ďakujem pomohli ste mi
      zbaliť

    Započítanie daňovej licencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.