Zavrieť

Porady

Prijem po pozasteveni zivnosti

Dobry den, poradite mi: SZCO a jednoduche uctovnictvo: zivnost je pocas roka pozastavena k 30.4. a v maji mi dojde na ucet prijem, je tento prijem zdanitelny? a rovnako aj v maji odvody, davam tieto odvody do nakladov? DAKUJEM.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad aký príjem? Živnosť bola pozastavená 30.4.2015 ? Ak ano, kedy bola znovu obnovená. Zostali ku dňu pozastavenia živnosti neuhradené pohľadávky a nespotrebované zásoby ?
zuzana_les prijem zo zivnosti za mesiac april, ano k 30.4. a doteraz nie je obnovena
zuzana_les pytam sa preto lebo logicky by som to zdanit mala, ale podla pravidiel jednoducheho uctovnictva sa ma uctovat vsetko casovo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, do príjmov zahrnieš aj úhradu fa z mája 2015 a ZD upravíš (tiež cez interný doklad) o poistné zaplatené po prerušení podnikania.

    Ak by ti zostala ešte nejaká ďalšia neuhradená pohľadávka, keďže živnosť do 31.3.2016 nebude obnovená, musela by si ju tiež zdaniť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzana_les dakujem pekne za odpoved, a este jedna otazocka, predpokladam ze tympadom aj odpisy z auta si mozem uplatnit len do 30.4. do datumu zivnosti a do datumu kedy som zaplatila dan z auta?
    veronikasad ak odpisom rozumieš daňový odpis, tak ten si za rok 2015 nemôžeš uplatniť, lebo živnosť nebola k 31.12. aktívna. Ostatné výdavky len za 4 mesiace
    zuzana_les odpisom rozumiem, ale to pozastavenie ma pletie. Tak teda odpis dam len alikvotny za prve styri mesiace, kedy som aj dan z MV platila, ci? ved aj prvy rok ked som kupila auto bol odpis alikvotny
      zbaliť

    Prijem po pozasteveni zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.