Zavrieť

Porady

Minimalna mzda a vypocet mzdy za januar

Chcela by som vas poprosit o radu.Zamestnanec mal minuly rok minimalnu mzdu 380€. V januari sa mzda upravila podla zakona na vysku 405€. V januari cerpal dovolenku,ktora mu samozrejme bola prepocitana priemerom za 10-12/2015 - kedze v 10-12/2015 bola mzda nizsia ako 405, v januari mi po prepocitani mzdy vysla hruba mzda cca 397€. Mam ju ponchat v takejto vyske napriek tomu,ze zákonná minimálna mzda je 405€,alebo dorátat doplatok do minimálnej mzdy 405€ tak,aby hruba mzda zamestnanca bola 405€?
Naposledy upravil Vivi : 24.02.16 at 12:32
9 komentárov     zbaliť
veronikasad Aký priemerný hodinový zárobok si použila pri preplácaní náhrady mzdy za dovolenku v mesiaci januári 2016 ?
Vivi softver mi vypocital priemer zo 4Q/2015 sumu 2,1844
Jana Motyčková Treba navýšiť priemerný zárobok na 405 deleno poč hodín fondu p.č. v januári.
veronikasad Janka, nestačí minimálna hod.mzda za január ? Mzdový SW pri priemernom zárobku nižšom ako min.hod.mzda počíta s min.hod.mzdou, nie s výpočtom ktorý uvádzaš
veronikasad Potom sa stáva, že v prípade náhrad (dovolenka, §) je mesačná mzda nižšia ako minimálna mesačná mzda).
Vivi ja tam mam mzdu mesacnu nastavenu na 405 - ale koli dovolenkovemu priemeru zo 4Q som pod hranicou 405€ - ako teda postupovat....?
veronikasad Priemerný zárobok nemôže byť nižší ako aktuálna minimálna hod. mzda. Tvoj výpočet nie je správny.
Vivi ok,aj ja si tak myslim,jze to nie je dobre - ja som to poriesila "doplatkom do minimalnej mzdy,cize som zamestnancovi vykazala hrubu mzdu 405€ - mozem to takto nechat?
veronikasad Oprav si najskôr priemerný zárobok na úroveň min.mzdy, alebo podľa odpovede p. Motyčkovej )v tom prípade bude priem.zárobok ešte vyšší ako min.hod.mzda). Inak je výpočet mzdy v rozpore s § 134 odst.5 ZP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Minimalna mzda a vypocet mzdy za januar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.