Zavrieť

Porady

prenájom priestorov zdarma

Mám prenajaté priestory, ktoré ja ďalej prenajímam. Prenajímateľ mi ,,zabudol" prenajať priestor za celý rok 2015. Dôvod má, ževraj na to taký, že nemá dostatok zisku, aby ho mohol odpisovať a pri prenájme musí krátiť odpisy (pripočítateľná položka) ak ho prenajme za cenu nižšiu ako sú jeho odpisy a preto si nehnuteľnosť ponechal na rok 2015 akoby na vlastné podnikanie. aby ho mohol odpísať v plnej výške. Ale ja tam mám svojho nájomcu. Nerozumiem tomu dobre.
Môže si on odpisovať nehnuteľnosť a mne to prenajať za babku alebo neprenajať vôbec a prenajať o rok dvojnásobkom?
Môžem ja prenajať nehnuteľnosť, ak nemám faktúru prijatú za prenájom alebo len napríklad za 1000,- a prenajímam za 2000,- ?
Vidím tieto novely zákonov také komplikované....
Naposledy upravil branojak : 25.02.16 at 14:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ti prenechá priestory bezplatne (hradíš len náklady užívania), nevolá sa to nájom ale výpožička. Ak nie je dohodnuté inak, nesmie vypožičiavateľ prenechať vec na užívanie inému.

    Ty prenajímaš jeho nehnuteľnosť, on s tým súhlasí, ale nebudeš to robiť predsa zadarmo. Ak sa jemu nechce hľadať nájomcu ochotného platiť viac, urobíš to ty - to je obchod.

    prenájom priestorov zdarma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.