Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - prenájom bytu

Poraďaci mala by som otázku k výdavkom plateným v súvislosti s prenájmom bytu. Ak byt nebol prenajímaný celý rok, a prišlo vyúčtovanie v máji nasledujúceho roka, ako sa správne postupuje? Z niečoho sú preplatky z niečoho nedoplatky.. jasné že zaplatený nedoplatok ide do výdavkov, ale čo preplatok? zvyšuje príjem, či znižuje výdavky? a do výdavkov, resp. do príjmov sa dáva celý preplatok a nedoplatok, alebo len v pomernej výške podľa počtu mesiacov, za ktoré bol byt v prenájme?
Naposledy upravil Zuzannaa : 26.02.16 at 20:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Jasne, ze v plnej vyske (ak si mala dic od zaciatku roka). Vydavky chces dat v plnej, a prijmy uz nie? Na to treba iny dovod, ako iba chciet ovplyvnit zaklad dane vo svoj prospech.
    Zuzannaa No tu zrejme niekto nepochopil moju otazku, za 1. uvadzam ze byt sa neprenajimal cely rok, (upresnujem od 1.7.14- vtedy bola uskutocnena aj registracia na DU), v máji 2015 prisli vyuctovania za cely rok 2014. Ciže je tam aj obdobie, kedy byt v prenajme nebol. Preto neviem co s tym, a kto hovorí ze chcem dat výdavky v plnej výške a príjmy nie? si si fakt čítal pozorne, na čo som sa pýtala? lebo si zareagoval úúúúplne z cesty.
    jslancik Nepisala si dovod, preco nebol byt prenajaty. Preto som to tam aj napisal do zatvorky, aby to bolo explicitne.

    SuzanB je offline (nepripojený) SuzanB

    SuzanB
    Ja dávam preplatky z vyúčtovania energií formou znižovania výdavkov (neviem, či je to správne, ale nezdá sa mi, že by preplatok z vyúčtovania bol zdaniteľným príjmom). Čo sa týka pomernej časti výdavkov, všetky výdavky súvisiace s prenájmom dávam v plnej výške, bez ohľadu na to, koľko mesiacov bol byt v prenájme, považujem ich za výdavky na dosiahnutie a udržanie príjmu... Jediné čo teraz zvažujem v pomernej časti sú odpisy, ale to ešte nemám celkom preverené...

    Daňové priznanie - prenájom bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.