Zavrieť

Porady

co s prijmom od zahranicnej organizacie, pricom praca bola vykonana v SR a zdanit ju mam sama

Ako je uvedene v predmete Praca bola jazykova korektura, vydavatelom knihy je zahranicna, konkretne americka, organizacia. Vykonala som ju teda v SR, ale povinna som zdanit tento prijem sama. Mojim podkladom ku danovemu priznaniu je tlacivo, kde je napisana suma, ktora mi bola vyplatena a text, ktory potvrdzuje tuto skutocnost ako aj to, ze som povinna zdanit prijem vo svojej krajine. Kam si tento prijem uviest v danovom priznani?

Dakujem vopred za radu
6 komentárov     zbaliť
Anik a na základe čoho si robila jazykovú korektúru , myslím aká zmluva
bozenka nemam ku tomu zmluvu, len tlacivo, ktore som uviedla a ktore prilozim ku danovemu priznaniu. je to neziskova organizacia
Anik aká je výška sumy, ktorú si za to dostala?
bozenka okolo 600 EUR
Anik keby to bolo do 500 a ak to nerobíš opakovane dalo by sa to brať ako príležitostný príjem takto ho zdaniť musíš
bozenka zapocitat ho pod ostatne zavisle prijmy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nakoľko ide o príjem zo zdroja v zahraničí, ktorỷ nepochádza z podnikania, miestom vykonania služby sa s ohľadom na povahu služby a domicil prijímateľa považuje USA. Ak máš vyplnenỷ formulár W8BEN, tak zdaňuješ príjem len v SR. Ak nie, máš povinnosť podať daňové priznanie v USA a následne na Slovensku. Nakoľko nie si rezident USA, tvoja daňová povinnosť v USA bude nulová, lebo prvỷch cca. 99.000 USD ako nerezident máš nezdanené. Ale daňové priznanie podsť musíš. Zároveň máš povinnosť požiadať o pridelenie ITIN. Následne v SR podávaš daňové priznanie typu B a na daň na zápočet zaplatenú v zahraničí dáš hodnotu 0. Zvyšok závisí od tvojich ostatnỷch príjmov.

    co s prijmom od zahranicnej organizacie, pricom praca bola vykonana v SR a zdanit ju mam sama

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.