Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať zlúčenie dvoch nezávislých s.r.o. ?

Firmy A a B sa zlúčili s tým, že A zanikla a práv. nástupcom sa stala firma B. Zanikajúca s.r.o. má zostatky na účtoch 022,082,221,321,341,355,411,413,429. Podľa Zmluvy o zlúčení sa ZI v nástup. s.r.o. nebude zvyšovať. Prosím o radu, ako tieto zostatky zaúčtovať v nástup. s.r.o. - oproti akému účtu ? ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    http://www.porada.sk/t2513-p3-zlucenie-firiem.html
    toto jedine schopne som našla ohľadom účtovania, aj ja mam nedoriešené veci čo ako účtovať, čo so ZI zaniknutej spol.... držím ti palce, napíš sem keď niečo zistíš viac.
    Interným dokladom zaúčtujteš cez účet 395 ich zostatkovú súvahu. Urobíš si otváraciu súvahu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adrika ďakujem za reakciu, všade čítam, že sa účtuje aj na účte 416, ale zanikajúcu s.r.o. účtovala iná účtovníčka a precenenie nerobila....takže to ma asi nemá "zaujímať". Ide mi hlavne o to ZI - čo s ním ? som z toho už na nervy, nikde sa neviem dopátrať nijakej odpovedi "po lopate" ......
    adrika niekde tu na porade som našla, že to ZI by mohlo ísť na účet 413 - nevie niekto poradiť prosím..........
    dorothy5 ja mám ten istý prípad ako si si s tým prosím poradila? 413 alebo je to goodwill?
    adrika dala som do zatiaľ na 413, ale pre istotu som im dala odklad podania DP, lebo to takt nemám potvrdené...
      zbaliť

    Ako zaúčtovať zlúčenie dvoch nezávislých s.r.o. ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.