Zavrieť

Porady

Ako pridať do Wordu symbol, ktorý sa nenachádza medzi symbolmi?

Dobrý deň, potrebovala by som dostať do wordovského dokumentu (do textu aj do rovníc) symboly, ktoré nie sú v ponuke symbolov. Napr. x s vokáňom, x s vlnovkou nad ním... Viete niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Rovnice vo Worde treba pisat cez Rovnice (ako specialnu matematicku funkciu), tam urcite kazdy takyto znak mas a vies ho umiestnit nad x.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Do rovníc to dostaneš bez problémov. Použiješ editor rovníc + dôraz. Nemáš tam žiadne obmedzenie. Do textu tak, že použiješ editor rovníc - akurát to bude šikmé písmo. Neviem či sa dá zmeniť na kolmé.

    ivka70 ma predbehol
    ivka70 Jasne, ze sa da, pismo v rovniciach nastavujes ,ako potrebujes, velkost, tvar, bold atd.
    Wood Star Podarilo sa. Ja som to tam v rovniciach aj hľadala, ale dôraz som akosi preskočila. Ďakujem za radu. :-)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak sa nenachádza v znakovej sade - zistíš v Mape znakov - tak nijako.
    Alternatívy:
    ẌẍẊẋ



    Alebo si ho vytvoriť....(FontCreator, BitFontCreator), http://www.typo.cz/databaze/pismolij...editace-fontu/
    Naposledy upravil misoft : 01.03.16 at 09:52
    Wood Star A kde nájdem mapu znakov?
    Ono to musí nejako ísť, lebo v pdf učebnici tieto symboly sú, takže autor učebnice ich tam nejako musel dať.
    misoft Start - do riadku dole mapísať charmap a vyskočí zoznam - charmap, alebo Start - všetky programy - Príslušenstvo - Mapa znakov
    Tiež môžeš použiť aj nástroj Panel pre matematické vstupy a tam to napíšeš voľnou rukou a hore máš potom v tlačenej podobe.

    Ako pridať do Wordu symbol, ktorý sa nenachádza medzi symbolmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.