Zavrieť

Porady

Poradí niekto ako účtovať krok po kroku?

Dobrý deň, už som sa tu s podobným problémom stretla a tak ma napadla táto otázka, keďže by som aj ja potrebovala pomôcť.

Je tu niekto ochotný poradiť ohľadom účtovníctva a to krok po kroku?
V mojom okolí nie je totižto nikto kto by si vychoval konkurenciu a preto sú skúpi na slovo.
Mám z účtovníctva len školenie, bohužiaľ školu som si nevybrala tohoto zamerania a nikdy by som nepovedala,že to budem potrebovať robiť.
Pred školením som nevedela, o čom je účtovníctvo, ale začalo ma to baviť a aj tomu rozumiem. Chýba mi však prax a niekto, kto by mi sekundoval a jednoducho len povedal urob toto a toto, alebo toto sa robí takto a takto.
Ano popisujú to všetko zákony, ale neviem, či sa niekto dokázal naučiť len z nich.
Ďakujem za odpoveď.
Kabaka123 zamestnaj sa ako pomocná účtovníčka... a uč sa od skúsenej...
veronikasad JU alebo PU ? Region ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    myma je offline (nepripojený) myma

    myma
    No, tu je každá rada drahá! Toto by bolo možné zrejme len za nejakú odmenu. Ale možno sa niekto na to podujme.
    tarantinka no veď to

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    na diaľku to ani nepovažujem za možné. Najlepšie sa zamestnať, resp. dohodnúť s niekým v okolí, čo tvrdíš, že nie je možné.
    Alebo sa hodiť do vody a robiť účto niekomu z rodiny bud naostro, alebo súbežne.
    prípadne spracovať účtovníctvo predchádzajúceho roka - zasa podklady získať z nejakej firmy známeho.
    Na porade sa prebrali hádam všetky účtovné prípady od výmyslu sveta. Niekde musí byť aj svojho času slávna príručka jednej poraďáčky o účtovníctve.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tarantinka no máme vlastnú firmu a už ma štve, že nič nerobím, lebo neviem ako začať. neviem začiatočné stavy, či ich ponahadzujem správne a hlavne odzrkadluje sa to nejako na výsledku účtovníctva, keď nebudem mať presné údaje o stave v pokladnici a na BÚ? zatiaľ to robím len skúšobne a chcem porovnať výsledok s účtovníčkou.
    Jarka 1 A o aké účtovníctvo ide? Lebo je jednoduché a podvojné.
    tarantinka Ano prakticky budem robiť oboje, ale hlavne ma zaujíma podvojné.
    Jarka 1 Začni najprv s jednoduchým. PÚ si daj spracovávať účtovníkovi a na tom sa uč. Účtuj si všetko zároveň aj sama a kontroluj si správnosť podľa neho.Je jedno či zaplatíš účtovníka, alebo účtovníka učiteľa.
    tarantinka Ano veď to podvojné chcem práve tak robiť, že si začnem súvisle s účtovníčkou, ja veľa viem, len neviem ako začať. čo všetko potrebujem ponahadzovať aby som mohla začať účtovať. myslím tým 701 čo všetko tam patrí. Lebo už som počula aj o výdavkoch budúcich období a to by malo byť to, čo sme platili právnika na založenie s.r.o. ale teraz neviem, či to tam musim dávať alebo nie.
    Jarka 1 Zadaj si hore do okienka napr. otváracia súvaha a klikni na modrú lupu. Vyhodí ti témy o nej a môžeš sa učiť ako to zaúčtovať.
      zbaliť

    Poradí niekto ako účtovať krok po kroku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.