Zavrieť

Porady

Mínusová položka zásoby vo výkaze

Dobrý deň, ide o jednoduché účtovníctvo , živnostník v roku 2015 reklamoval a na koniec vrátil drobný majetok ktorý kúpil v roku 2014 , čiže mu dali dobropis ktorý som zaúčtovala do záväzkov s mínusom čiže výdavok ovpl. základ dane s mínusom, a kedže potom v roku 2015 už nakupoval iba drobnosti tak mi teraz v účtovnej závierke na riadku 05 zásoby vychádza mínusová položka, môže to podať s mínusovou položkou ? nevrátia mi to že to je zle. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Dobropis preúčtuj na pohľadávku.

    Ale aj tak nerozumiem ako si sa dostala na mínusový stav drobného majetku, ktorý vstúpil do nákladov v r. 2014. To si mala tento majetok na sklade k 1.1.2015?
    Naposledy upravil Jarka 1 : 02.03.16 at 08:55
    kaatka v roku 2014 som tu kúpu naúčtovala ako výdavok ovpl. základ dane a v roku 2015 ako výdavok ovpl. základ dane s mínusom , čiže keď mám napríklad v riadku zásoby nákup čist. potrieb 100 eur a ten dobropis v hodnote - 150 eur tak bude riadok zásoby - 50 eur a nemôžem to preučtovať na pohľadávku lebo je tam aj dph a keď to tam chcem dať tak tam pre dph a KV nie je také členenie aby mi to potom dalo do správnych riadkov.
    Jarka 1 To mi chceš povedať, že na sklade máš tovar za sto eur a na reklamáciu si vrátila tovar za 150 eur? Veď si musela mať na sklade ten tovar, keď si to išla vyreklamovať.

    Mínusová položka zásoby vo výkaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.