Zavrieť

Porady

Poznámky k závierke malé ÚJ

Označenie poznámok pre malé ÚJ je Úč POD 3-01 alebo Úč PODV 3-01, lebo som si objednala poznámky pre malé ÚJ cez poradu a tam je označenie Úč PODV 3-01, či je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    ÚČ PODV 3-01 je správne podľa opatrenia Ministerstva financií č. MF/19927/2015-74 par. 1 ods. 2 - 2há veta (pre malé ÚJ )
    zuzana Našla som to tu, 2015 je zmena opatrenia v niektorých bodoch.Ďakujem, takže správne je Úč PODV 3-01?

    OPATRENIE
    Ministerstva financií Slovenskej republiky
    z 3. decembra 2014
    č. MF/23378/2014-74,
    ktorým sa ustanovujú podrobnosti o individuálnej účtovnej závierke a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre malé účtovné jednotky
    Ministerstvo financií Slovenskej republiky podľa § 4 ods. 2 zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) ustanovuje:
    § 1
    Základné ustanovenia
    (1) Týmto opatrením sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre malé účtovné jednotky. Toto opatrenie sa vzťahuje aj na účtovnú jednotku podľa § 1 ods. 1 písm. a) druhého bodu zákona.
    (2) Usporiadanie, označovanie a obsahové vymedzenie položiek jednotlivých súčastí riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej účtovnej závierky je uvedené v § 2 až 6 a vzor súvahy, výkazu ziskov a strát a obsahová náplň poznámok sú uvedené v prílohe č. 1. V poznámkach na každej strane poznámok sa pri ich zostavovaní v ľavom hornom rohu uvedie označenie „poznámky Úč PODV 3- 01“ a v pravom hornom rohu sa uvedie identifikačné číslo organizácie a daňové identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené.
    (3) Údaje z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky sa zverejňujú uložením do registra účtovných závierok podľa § 23b ods. 5 zákona v rozsahu údajov uvedených v § 2 až 6 a v prílohe č. 1; vysvetlivky sa do registra účtovných závierok neukladajú. Na iné účely ako podľa prvej vety sa môže použiť aj iné grafické usporiadanie súvahy a výkazu ziskov a strát ako je uvedené v prílohe č. 1, pri dodržaní obsahového vymedzenia položiek individuálnej účtovnej závierky ustanoveného týmto opatrením.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    pokiaľ mi je známe, účtovné závierky sú pre MÚJ a poznámky pre MUJ majú označenie Úč MUJ 3-01, a pre ostatné ÚJ, poznámky majú označenie ÚČ POD 3-01.. označenie Úč PODV 3-01 som ešte nevidela..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karakul ... na e-Dane je voľba Malá / Veľká ÚJ

    a výkazy sú:

    Súvaha Úč POD 1-01
    Výkaz ziskov a strát Úč POD 2-01
    Poznámky Úč POD 3-01

    ... takže Úč PODV 3-01 asi nie...

    ale Poznámky obsahom sa líšia pre malé a veľké UJ
    zuzana Áno, tak teraz už neviem, čo je správne lebo vo výkaze Účtovná závierka sú označené poznámky Úč POD 3-01 a podľa usmernenia Ministerstva financii majú byť označené Úč PODV 3-01, ako to máte označené vy?
    Žabinka ale veď zase nerob z toho vedu.. keď si na stránke finančnej správy rozklikneš Účtovné výkazy pre podnikateľské subjekty účtujúce v sústave podvojného účtovníctva - Účtovná závierka podnikateľskej účtovnej jednotky v sústave podvojného účtovníctva - UZPODv14 Účtovná závierka podnikateľov v PÚ - malá a veľká účtovná jednotka (účinná od 31.12.2014), tak to máš uvedené hneď na úvodnej (spoločnej) strane:

    Priložené súčasti účtovnej závierky:
    -Súvaha (Úč POD 1-01)
    (v celých eurách)
    -Výkaz ziskov a strát (Úč POD 2-01)
    (v celých eurách)
    -Poznámky (Úč POD 3-01)
    (v celých eurách alebo eurocentoch)

    ale ak to budeš mať označené Úč PODv 3-01, tak sa určite nič nestane.. podstatné je, aby si to mala správne odoslané podľa https://www.financnasprava.sk/_img/p...taveniu_UZ.pdf
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzana v podstate je jedno kde si kúpiš poznámky, ja sa pýtam, či je správne označenie poznámok Úč POD 3-01 alebo Úč PODV 3-01 pre malé ÚJ, lebo som sa stretla s oboma označeniami?
    karakul ... ja si už roky nekupujem tlačivá, takže ani neviem povedať, čo je na nich vytlačené.
    zuzana nemyslela som kúpiť tlačivo, ale kúpiť, predplatiť si vzorové poznámky, ktoré sa dajú objednať i tu na porade, keďže sa menila ich štruktúra i obsah v roku 2015
    Lusinda1 Odpoveď z MFSR:
    Opatrením MF SR z 3. decembra 2014 č. MF/23378/2014-74 sa ustanovujú podrobnosti o individuálnej účtovnej závierke a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre malé účtovné jednotky. Toto opatrenie bolo s účinnosť od 01.01.2016 novelizované Opatrením MF SR č. MF/19927/2015-74.

    Usporiadanie, označovanie a obsahové vymedzenie položiek jednotlivých súčastí individuálnej účtovnej závierky je uvedené v § 2 až 6 a vzor súvahy, výkazu ziskov a strát a obsahová náplň poznámok sú uvedené v prílohe č. 1. V poznámkach na každej strane poznámok sa pri ich zostavovaní v ľavom hornom rohu uvedie označenie „poznámky Úč PODV 3- 01“ a v pravom hornom rohu sa uvedie identifikačné číslo organizácie a daňové identifikačné číslo, ak ho má účtovná jednotka pridelené.

    Na titulnej strane závierky ale uvádzajú Ú4 POD 3-01. Asi v tom ani na MFSR nemajú jasno...
      zbaliť

    Poznámky k závierke malé ÚJ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.