Zavrieť

Porady

Daňové priznanie B, stratené bločky za odvody do SP a ZP

Dobrý deň, chcem sa spýtať, idem robiť daňové priznanie živnostníkovi, ktorý mal živnosť do 08.06.2015 (potom pozastavil) žiadne reálne výdavky nemal, ďalej ma príjem z dohody za mesiace 6-12 a druhý za 12 mesiac. Nedoniesol nič čo by som mu mohla odpočítať, stratil ústrižky zo šekov, poslala som ho teda aspoň na SP a ZP nech mu vytlačia prehľad platieb za 2015. Môžem toto použiť? Na tom prehľade sú platby do ZP dátumy 18.03., 04.05.,04.05., 21.08., a do soc pois.18.02., 02.04. 08.06. teraz neviem či sú to len platby za SZČO alebo celkovo výpis aj za odvody z dohôd. Je to strašne nezrozumiteľne a vôbec sa v tom nevyznám.
Druhá vec chalan mal zo živnosti príjem len 1352,50 EUR, odvody podľa prehľadu platieb do SP 1083,48 plus sankcia 21,87 Eur a do ZP 633,79 Eur. Keď mu uplatním paušálne výdavky vyjde mu daňová strata poraďte ako mu to mám urobiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Urob mu daňovú evidenciu, sankcia nie je VOZD a nepatrí do poistného. Prehľad platieb zo ZP a SP môžeš použiť. Aké sú to platby by si mala zistiť podľa ich výšky, ak si pýtal výpis za SZČO, iné by tam nemali byť.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janca1234 Ten výpis zo SP má 15 riadkov, sú tam sumy od 0,34 Eura po 136,57 Eura, nechápem tie malé sumy ako mu to prirátali a prečo by on sám platil také centové sumy. Asi mu zavolám do SP ak mi poskytnú nejaké info, a to isté do ZP, v júni pozastavil živnosť a má jednu platbu vo výške 76,89 Eur v auguste napísanú.
    Veronika Ďakujem
    veronikasad Tebe informáciu neposkytnú, ak má náhodou GRID kartu, môžeš si to pozrieť v saldokonte SZČO. Neviem čo si dal vytlačiť. Mesačná platba za r.2015 bola 136,57, mohol mať nejaké preplatky z min.obdobia, tak SP potom "trhá" a posúva platby. Ak končil živnosť v priebehu mesiaca, suma 76,89 môže byť za posledný mesiac. V saldokonte je predpis a potom platby. Ak máš možnosť, zamaž osobné údaje a prilož to na Poradu.
    Janca1234 https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...6d&oe=56DEFE18
    ivka70 A nie su tie platby za roky 2010 a 2012 ...ako je v poslednom stlpci?
    Janca1234 https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...f6&oe=56DECC57
    Janca1234 už som pozerala aj to, ale dátumy 18.02.2015 atd je tam že dátum úhrady, potom je tam ten dátum účtovania a to je rok 2011 a 2010, a stav párovaná, preplatok atd som čistý cvok z tohoto výpisu
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa môžeš použiť druhé priložené potvrdenie Janca1234 (Dnes 08:28) https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net...f6&oe=56DECC57
    ten rozpis sa ti zdá a aj je chaotický, lebo oni si párujú platby na najstaršie nedoplatky. Takže platbu z dd.mm.rr spárujú po čiastkach aj na tri rôzne položky včítane prípadných penále a to historicky spätne aj v starých rokoch. To je ich evidencia.:-)
    Janca1234 To druhé potvrdenie je zo VŠZP a prvé zo sociálky....tak mám zrátať aj to zo SP všetko spolu okrem riadku č.2 to je sankcia. ČIže odvody do ZP sú 633,79 EUR a do SP 1220,05 EUR (som to nejak popárovala) áno?
    Príjmy z dohody mal 419,86, a príjmy zo živnosti (3 FA) vo výške 1707, EUR, vychádza daňová strata, urobím mu teda daňovú evidenciu, ak mi dá nejaké výdavky na bločkoch?

    Daňové priznanie B, stratené bločky za odvody do SP a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.