Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zaplatení dane na účely §50 zákona, aj keď zamestnanec nemôže darovať 2%

Dobrý deň, zamestnanec ma v žiadosti o RZ požiadal aj o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane na účely §50 zákona, lebo chcel darovať 2% z dane.
Z RZ mu však vyšlo, že darovať nemá z čoho (daň minus daň. bonus mu vychádza cca 22€). Musím mu to potvrdenie aj tak vystaviť, keďže o to požiadal a tým pádom mu aj zraziť nedoplatok dane 0,06€ (aby som na potvrdenie vedela uviesť dátum zaplatenia dane), hoci inak by som ho zraziť nemusela?

Edit: §38 ods.7: Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 5 eur alebo nižšej ako 5 eur najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
- Z uvedeného mi vyplýva, že síce zamestnanec chcel uplatniť postup podľa §50, ale neuplatní, lebo nemôže, tým pádom ani ja nezrážam nedoplatok pod 5€...
Naposledy upravil tigy : 07.03.16 at 11:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Emik27 je offline (nepripojený) Emik27

    Emik27
    Dobrý deň,
    presne túto otázku som sa pýtala na školení a pani, ktorá prednášala, mi povedala, že ak v žiadosti o toto potvrdenie požiadal, tak by sme mu ho mali aj vystaviť
    Naposledy upravil Emik27 : 07.03.16 at 19:14
    tigy Tiež mi potom napadlo, že mu môžem to potvrdenie vystaviť, ale bez dátumu zaplatenia dane, keďže mu tých pár centov nemám prečo zrážať a zamestnanec tak či tak to potvrdenie nemôže použiť...

    Potvrdenie o zaplatení dane na účely §50 zákona, aj keď zamestnanec nemôže darovať 2%

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.