Zavrieť

Porady

Péčko

zamestnankyňa má na jeden deň v mesiaci máj P-éčko v trvaní 2 hodín. V ďalší deň v mesiaci máj má P-éčko na 4,5 hodín. P-éčko je riadne potvrdené od lekára. Mám jej preplatiť 2 P-éčka /čiže 2 dni/ alebo ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SLOVNAR
    zamestnankyňa má na jeden deň v mesiaci máj P-éčko v trvaní 2 hodín. V ďalší deň v mesiaci máj má P-éčko na 4,5 hodín. P-éčko je riadne potvrdené od lekára. Mám jej preplatiť 2 P-éčka /čiže 2 dni/ alebo ako?
    Jeden deň 2 hodiny , a iný 4,5 hod. To môže byť po hodinách, ale najviac 7 prac.dní v roku.

    mkatka je offline (nepripojený) mkatka

    mkatka
    Keďže od lekára má potvrdené celkom 6,5 hodín, nemôžeš jej preplatiť
    2 dni, ale len ospravedlnený čas neprítomnosti. Ak by mala celodenné ošetrenie, v tom prípade celý deň.

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Ja si to porovnám s dochádzkou, ak chýbal celý deň, dám celý deň,
    ak chýbal len 2,5 hodiny (čiže v ten deň odpracoval napr. 5 hodín), tak zaplatím len 2,5 hodiny. Vyžadovala som, aby lekár napísal "celodenné vyšetrenie", ale keďže je zo zákona nárok obmedzený (7 + 7 dní), je to ich problém. Keď si tieto dni vyčerpajú, dávam neplatené voľno.
    Samozrejme, to len v prípade, že na ospravedlnenke nie je uvedený čas. Ak je uvedený, beriem ho úvahy.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Prosím Vás, a ako prepočítavate mzdu v prípade zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou? Myslím napr., že má stanovenú mzdu 12250 v hrubom a v mesiaci / 20 prac. dní/ má 2 hod. potvrdenú priepustku?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    zuza 74
    Prosím Vás, a ako prepočítavate mzdu v prípade zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou? Myslím napr., že má stanovenú mzdu 12250 v hrubom a v mesiaci / 20 prac. dní/ má 2 hod. potvrdenú priepustku?
    Mzdu dostane za celý mesiac, čiže 12250,-. Potvrdenú priepustku, predpokladám, že to bolo za účelom návštevy lekára, odpočítam 2 hod z ročného nároku 7 dní.

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    jankasm
    Mzdu dostane za celý mesiac, čiže 12250,-. Potvrdenú priepustku, predpokladám, že to bolo za účelom návštevy lekára, odpočítam 2 hod z ročného nároku 7 dní.
    Za návštevu u lekára patrí náhrada mzdy. Ja by som to vypočítala takto:

    12250/160x158=mzda

    a na dve hodiny priemerný zárobok

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Nika
    Za návštevu u lekára patrí náhrada mzdy. Ja by som to vypočítala takto:

    12250/160x158=mzda

    a na dve hodiny priemerný zárobok
    To je dobré, ja som to nikdy takto neprepočítavala, pretože mne program nahrá lekára len min. 4 hod t.j. 0.5 dna, inak sa mi to nedá. Asi by som mala informovať kolegyňu, čo mi robí s programom. Máte aj niekto iný taký
    problém? Veľmi pekne ďakujem.

    Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

    Kolejová
    Chcem sa spýtať či ešte platí že zamestnanec môže mať péčko - ošetrenie najviac 2 dni po sebe.
    Je to v zákonníku práce ?

    Ďakujem L.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Kolejová Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať či ešte platí že zamestnanec môže mať péčko - ošetrenie najviac 2 dni po sebe.
    Je to v zákonníku práce ?

    Ďakujem L.
    Nič také v zákonníku práce nie je a myslím, že ani nebolo. To možno len niektorí zamestnávatelia majú také nariadenie.
    Zákonník obmedzuje čerpanie P len na 7 dní do roka, nič iné už k tomu nehovorí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kolejová Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať či ešte platí že zamestnanec môže mať péčko - ošetrenie najviac 2 dni po sebe.
    Je to v zákonníku práce ?

    Ďakujem L.
    Neplatí, ani neplatilo.

    ninuška je offline (nepripojený) ninuška

    ninuška
    Prosím Vás, môže alebo musí zamestnávateľ uznať zamestnancovi tzv. péčko, ak ho má vystavené zdravot.zariadením v Česku ? Bol tam na nejaký chirurgický zákrok, vtedy si vybral dovolenku. Teraz chodí na pravidelné kontroly a vždy donesie potvrdenie o ošetrení. Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ninuška Pozri príspevok
    Prosím Vás, môže alebo musí zamestnávateľ uznať zamestnancovi tzv. péčko, ak ho má vystavené zdravot.zariadením v Česku ? Bol tam na nejaký chirurgický zákrok, vtedy si vybral dovolenku. Teraz chodí na pravidelné kontroly a vždy donesie potvrdenie o ošetrení. Ďakujem
    Áno, je to § 141
    Dôležité osobné prekážky v práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.