Zavrieť

Porady

Aké sú povinnosti ak súd začne konanie a zrušenie spoločnosti bez likvidácie ?

Ahojte, nemám vôbec žiadne skúsenosti - požiadali ma o pomoc tak sa pýtam. S.r.o. mala niekde sídlo. A potom už nemala súhlas vlastníka a nič s tým nerobila, tak ju dal na súd, a súd po prešetrení začal konanie o zrušenie spoločnosti bez likvidácie. Nespĺňa podmienky §2 ods. 3 OZ, a tak na základe §68 ods.6. g)

Nie som právnik, ani do normálnej likvidácie sa nepúšťam, a zrušenie bez likvidácie už duplom - neviem postup, ani aké sú povinnosti. Bolo to v septembri 2015, tak neviem či sa malo podať nejaké DP, alebo mimoriadna závierka. Firma zrejme už roky nič nerobí, majitelia žijú v zahraničí, takže proste je to zanedbané, a preto sa to všetko stalo. Asi budú aj radi ak sa zlikviduje, len čo treba urobiť?

Ak viete, povedzte mi prosím, čo sa mám ešte spýtať a čo zistiť aby to nebol len takýto všeobecný prípad. Ďakujem. A.


Keď čítam paragraf 68, odseky 8-10 tak ak súd zistí že nie je majetok, proste dá vymazať z registra. Otázka je či teda netreba robiť nič, účtovníctvo asi ostane nejak zaseknuté nedokončené...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Aké sú povinnosti ak súd začne konanie a zrušenie spoločnosti bez likvidácie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.