Zavrieť

Porady

Tlač pokl. dokladov

Poraďáci, prosím Vás, tlačíte všetky pokladničné doklady a zakladáte k bločkom do šanóna? Mám napr. 50 strán VPD. A to nie je všetko. Nestíham kupovať farby. Videla som už viackrát pri preberaní účtovníctva doklady, kde PD vôbec neboli vytlačené, ani peň. denník. Vraj, že je to veľa papiera, ak bude treba, vytlačí sa. Ako to robíte vy? Lebo fakt je toho veľa. Ďakujem.
veronikasad Tlačím všetky pokl.doklady aj peňažný denník. Profesná hanba by ma fackovala odovzdať takéto účto klientovi alebo druhej účtovníčke ... (mám laserovú tlačiareň)
veronikasad Pokl.doklady tlačím mesačne - bez poradového čísla v peň.denníku. Peňažný denník + prehlady podnikania na konci roka po spracovaní DP DzP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Jednoznacne som toho nazoru, ze tieto doklady by sa mali tvorit a tlačit. Ako pise veronika, uz len z pocitu poctivo odvedenej prace. Ale ono to ma oporu aj v zakone. Uctujeme predsa o uctovnych dokladoch, a tie jednoznacne definuje Zakon o uctovnictve:
    § 10 Účtovný doklad
    (1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať
    a) slovné a číselné označenie účtovného dokladu,
    b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
    c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
    d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
    e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
    f) podpisový záznam osoby (§ 32 ods. 3) zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
    g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.
    Samozrejme, ak toto vsetko napise niekto na doklad z ERP, tak zakonnu povinnost ma splnenu

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ja poctivo vypisujem ( ale už sa to tu preberalo, že povinnosť vypisovania (tlačenia) pokl. dokl. nie je v zákone nikde uvedená )
    mondes Ďakujem Vám obidvom. Aj ja tlačím zatiaľ všetko. A strihám. A cvakám. .........uff. Už je toľko hodín?
    Dav nestrihaj, tlač viac dokladov na 1 stranu. A cvakaj, lepené by mohli časom utiecť

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Ja mám teda šanon dokladov na mesiac, ale za cely rok mam max. 100-120 kusov (teda nie stran) VPD... ja to robim tak ze nahodim viac dokladov na jeden VPD a vytlacim k tomu jeden, na ten jeden nasledne nacvakam blocky . Pokladnu cislujem hned, v pripade ze sa objavi nejaky doklad o pol roka tak bud doplnim nieco na existujuci doklad, alebo to dam normalne do radu. Ved stracat/zabudat je normalne A podla mna je to bez nich neprehladne aj pre vlastnu kontrolu.
    Pokladnicne tlacim, dennik netlacim vobec (u mna ma dennik 17000 riadkov, kto by to cital ? ) - ukladam vsetky vystupy ktore su dobre max. pre danovu kontrolu v PDF, na konci roka napalim a supnem k uzavierke)
    mondes A tie pokladničné doklady vaši klienti aj podpisujú? Pretože mne prinesú o rok, aj minuloročný šanón a nič nepodpísané. Ale to je ich vec. Ja im to pripomínam.
    fortunka Ja ich podpisujem, zauctoval/vystavil. Podpisuju iba prijmove ale to rovno dan ze treba podpisat. Vydavkove nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.