Zavrieť

Porady

2 mzdy pri ukončení PP

dobrý deň,
k 13.3. končíme PP so zamestnancom (od 14.3. nastupuje v inom zamestnaní) a k tomuto dátumu by sme mu chceli vyplatiť mzdy za február a j za marec. Samozrejme viem že je to neštandartné, a že za marec by sa to malo inak, ale rozchádzame sa v dobrom a chceme mu maximálne uľahčiť situáciu s financiami. Nebude mať s tým ale štát problém?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vypocitajte mu mzdu, aka by mu za marec vysla a tu cistu mu vyplatte spolu s februarovou mzdou ako zalohu.
    Tuto zalohu zuctujete v mzde za marec 2016, pricom hruba mzda bude riadne ako ma byt za tych prvych 13 dni a cista mzda bude zuctovana s vyplatenou zalohou a mzda vyplatena bude nulova.
    Stat nebude zaujimat vyplatena zaloha, zuctovana mzda za marec bude v riadnom termine v aprili.
    Naposledy upravil ivka70 : 09.03.16 at 10:16
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    leas Ďakujem Ivka70, ale myslel som to inak - že či môžu byť vystavené v jednom mesiaci 2 mzdy, teda že mu urobím v marci výplatu nielen za febr., ale zároveň aj za tých 13 marcových dní?
    ivka70 Nemozu, lebo PP trva do konca marca a potom by si mu na marec musela dat neplatene volno, lebo by k tomu nemal vyplatu. A to by si mu nepomohla, lebo by si musel doplacat sam zdravotne poistenie.

    Preto som ti navrhla, ako sa to da urobit, aby to bolo zakonne OK.
    leas Prepáč prosím, asi sa nerozumieme, a aj moju neskúsenosť, ale ak je to len náš jediný zamestnanec, ktorý skončí k 13.3. (v nedeľu) a od pondelka 14.3. už začne pracovať niekde inde, naša firma už od 14.3. nebude zamestnávateľom. Chápem, že mzdové nároky treba dodržiavať v stanovených termínoch, ale prečo by to malo komu vadiť, že sa šéf rozhodne dať 2 výplaty človeku v 1 a tom istom mesiaci? Tiež mi to tak trochu zo "systematického" hľadiska vadí, ale inak čo je na tom zlého?
    ivka70 Sef mu moze dat 2 vyplaty, ale ako zamestnavatel (jedneho) zamestnanca v marci ako vydokladujes, ze stem u v marci zaplatili aspon minimalanu mzdu? Jedine tak, ze tu mzdu zuctujes.
    Ak mu chcete dat este viac, v ofebruarti mu mozete dqt aj dalsiu odmenu vo vyske mzdy, stale ale pojde o mzdy za februar, nie za marec.
    To, ze cistu mzdu mu zaplatite dopredu cez zalohu, to nikoho netrapi, ale vy nedodrzite zopar zakonov, ak ziadnu mzdu v marci nevykazete.
    Mozete v pripade jedneho zamestnanca ukoncit mz\rec aj 13.3., ale stale pojde o marcovu vyplatu, nie o febriuarovu, teda 2 rozne vyplaty, 2 vykazy atd.
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Urobiť mzdu za február prepnúť program na ďalšie obdobie, vypočítať marec, sumy spočítať a vyplatiť, vrátiť sa do februára, odoslať všetky výkazy, vyplatiť februárové odvody. V marci je - jedna mzda je už hotová, vypočítať aj iných ZC, alebo len v termíne marcovej výplaty odoslať výkazy a vyplatiť odvody.

    2 mzdy pri ukončení PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.