Zavrieť

Porady

Príjem na sklad

Prosím Vás ak je tuzemská došlá fa za tovar vystavená 5.8.2004, došla do firmy 7.8.2004 a zdan.plnenie je 30.7.2004, akým dátumom prijímate tovar na sklad?Účtujem dátumom prij.fa do firmy, teda 7.8.2004 504/321 343/321 a DPH uplatňujem do 7/04.Akým dátumom to mám dať na sklad?Môžem dátumom zdan.plnenia?

Pri zahraničných faktúrach zase príjmam na sklad nie dňom vystavenia(zdan.plnenia uvedeného na faktúre), ale dňom, keď mi príde faktúra s tovarom.

Môžu byť tieto dva spôsoby rôzne- pri tuz.fa(dňom zdan.plnenia-vtedy vlastne tovar mám) a pri zahr.fa dňom prijatia fa-tovaru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    raum je offline (nepripojený) raum

    raum
    Ja to účtujem s dátum dodania tovaru , t.j. dôležitý pre DPH je dátum dodania, ak je na fa uvedený - čo by mal byť,

    KVAKO je offline (nepripojený) KVAKO

    KVAKO
    Unás prijímame na sklad podľa dodania t.j. v tomto prípade k 30.7. ale DPH uplatňujeme až za 8. mesiac pretože ak bola faktúra vystavená až 5.8. a Vy ste ju mali fyzicky 7.8. splnili ste podmienku zákona o DPH o tom že máte platný doklad až v mesiaci 8.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.