Zavrieť

Porady

Zapojenie ventilátora na dva USB?

Vie mi niekto poradiť? Nie som elektrikár moc sa tomu nerozumiem. Mám ventilátor 12V 1.0A. Prepajkoval som ho na usb. V podstate ide ale len tak tak nemá dosť šťavy a preto by som chcel pripajkovať druhý usb konektor tým pádom by bolo viac šťavy. No neviem či to bude fungovať a ako ho pripajkovať? Sériovo paralelne? To mi nič nehovorí. Pokiaľ viem USB má 5V a 0.500mA takže by to vychádzalo celkom dobre keby tam sú dva. Vie mi niekto poradiť prosím?
3 komentárov     zbaliť
misoft Nebude. Zoskratuješ USB. Stačí, aby si len opačne zapojil a môžeš sa s USB a matičnou rozlúčiť.
Za pár € si kúp nabíjačku 10-12V s USB výstupom - dávajú až 2-2,5A
canbo Aj USB nabíjačka má len cca 5V
misoft Tak si to uprav na okrúhly konektor súosý a použi toto: http://www.pckonfig.sk/shopping/prod....php?idp=zpL40

Musíš si uvedomiť jedno: USB konektory v PC síce dávajú 500mA - každý, niektoré 1A. Ale napájanie je radičom USB ODDELENÉ. Sú akoby samostatné. A za ďalšie, ak by si zapojil do série - dostaneš síce teoreticky 12V, ale len 500mA - v žiadnom prípade 1A. Ak by jeden USB dával 500mA a druhý 1A ten silnejší by odpálil ten slabší. Ak by si zapojil paralelne - dostaneš len 5V a max. 1,5A Ovšem ten slabší by to opäť nezniesol.... Pri sérioparalelnom zapojení by si potreboval aspoň 4 USB 2paralelne a do série/alebo opačne. A opäť by si ich odpálil.

A dám krk na to, že ventilátor je/bol určený do auta - do palubnej zásuvky (tá dá i 5A)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    1A to je prehnaný odber pre USB narobíš si zbytočne škody, a ešte keby zapojil do serie a ak to ide z jedného napájacieho miesta zdroja skratne. PC použiť ako zdroj Vcc je zle riešenie. Ak máš starý zdroj z PC na hrubom čiernom a žltom resp. červenom maš napätie ake potrebuješ

    Zapojenie ventilátora na dva USB?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.