Zavrieť

Porady

Účtovanie daňovej licencie

Ahojte...poprosila by som o radu.....vyšla nám daňová povinnosť 2 400,00€ , licenciu máme platiť 2 880,00€ (podobne sme mali aj minulý rok a je predpoklad, že pokiaľ nezrušia licenciu, tak stále)...stačí keď zaúčtujem -
daňová licencia 591/341 alebo to treba nejako rozdeliť
591xx/341 - daňová licencia - nezapočítateľná časť
591xx/341 - daňová licencia - započítateľná časť

A čitala som niečo o podmienenom aktívu - to je asi ten rozdiel medzi daňou a daň. licenciou ...takto bolo 751/799 .........to netreba dúfam, nikde účtovať ani neviem čo to je...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    zaúčtuješ DL 591/341 2880€..
    rozdiel DL - vypočítaná daňová povinnosť neúčtuješ,ale v ďalšom účtovnom období budeš môcť započítať..

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    Bola som na školení (Ing. Horváthová) kde mám v materiáloch napísné účtovanie jednotkou, ktorá neúčtuje o odloženej dani. Píše o účtovaní daňovej licencie, ktorá je rozčlenená na analytiku a to daňová licencia nezapočítateľná a daňová licencia započítateľná. K 31.12. sa potom účtuje podmienené aktívum- pohľadávka z DL z roku napr. rok 2014: 751/r.2014 oproti 799. Zníženie daňovej pohľadávky v roku, keď si "uplatníš" započítateľnú DL tak opačný zápis.

    Účtovanie daňovej licencie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.