Zavrieť

Porady

Sieťový a koaxiálny kábel pod zateplením

Zdravím,

idem zatepľovať dom ,tak by som chcel koaxialný kabel k satelitu a sieťové kable ku kamerám skryť pod zateplenie.
Ako to spraviť? Zo všetkého mi vychádza že tak či tak v prípade že kabel odíde ho už za iný nevymením.
Taktiež oba káble sú pod prúdom ,čiže či je to vôbec bezpečné?

Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Neviem ake hrube mas to zateplenie, ale asi najrozumnejsim riesenim je tzv. "husi krk", napr.: http://www.hagard.sk/kable-vodice-a-...l?page_id=3795 Vyraba sa v priemeroch 16,20,25,32 mm. V pohode v tom vymenis kable aj po rokoch, so zatahovacim perom.
    Pises "sietovy" kabel, tak ja pod tym rozumiem skor ethernet, ako silovy kabel 230V.

    radosastalo je offline (nepripojený) radosastalo

    Revízny technik el. zariadení do 1 000 V. poradím, pomôžem, zrealizujem... ...viac radosastalo
    doporučil by som radšej pevné rúrky a čo najmenej ohybov, ak sa naozaj obávate ,neskoršieho poškodenia a nutnosti výmeny. Z praxe ale viem, že káble, ktoré sú skryté a pevne nainštalované sa nezvyknú "kaziť" Elektriny na kamerách sa báť nemusíte určite tam nie je 230V, ale 12/24V (bezpečné napätie) Pri ohyboch si rozmyslite či použijete husí krk, alebo kolienka

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    V každom prípade ako consu vraví a daj radšie dve flexibilne trúbky aby pre budúcnosť si tam mal rezervu, ak to teraz zanedbáš raz budeš banovať

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Tiež navrhujem pevné rúrky a kolená, problém je ale s kondenzom,ktorý môže z rúr vytekať, lepšie je viesť ich do interiéru smerom hore do nejakej krabice, nie dolu...

    slnecnica3 je offline (nepripojený) slnecnica3

    zena slnecnica3
    Prosim Vas ako budete pocitat cenu prace pri zateplovani? Ake mate ponuky? pocita sa iba plocha stavby bez okien alebo sa vsetko rozpocitava samostatne, napr. hmozdinky ich nabitie za 50 censtov a pod. podrobnosti?

    Sieťový a koaxiálny kábel pod zateplením

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.