Zavrieť

Porady

Vyrovnavanie pokladne - +/- SZCO, JÚ

V priebehu roka vyrovnávam pokladňu (hlavnú), vkladmi podnikatela a osobnou spotrebou. Sú tieto sumy nejak obmedzene? Jednorazovo/rocne? Lebo mne vychadzaju naozaj vysoke sumy, doteraz som to robila raz za mesiac ku poslednemu dnu. Nemohla by som to upravit jednorazovo k 31.12? Dam tam vyber napr. 20000...?
Je vlasne obmedzena hotovost v pokladni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Výška osobného vkladu a osobného výberu nie je obmedzená.. Na jednom VPD resp.PPD však nesmie suma presiahnuť 5000 €.

    Limit podľa § 4 ods.1 zákona o obmedzení platieb v hotovosti sa vzťahuje aj na vklady a výbery, t.j. každý jeden vklad, resp. výber v hotovosti musí byť vykonaný v limite do 5000 € pre jeden právny vzťah.
    Toto je odpoveď z finančnej správy.

    To je síce pravda ale to vyjadrenie FS sa netýka osobného výberu. Živnostník pri takýchto výberoch neprichádza s nikým do právneho vzťahu. Jeho sa teda obmedzenie v tomto vôbec netýka.
    fortunka Super, nebola som si ista... aj DK som mala pred rokom a daco a nepovedali na to nic. Je to velmi neprehladne mat vela vkladov/vyberov... ale zase ma to logiku, lebo nie je bezne mat desattisicove zostatky v pokladniach... Dakujem

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Výška osobného vkladu a osobného výberu nie je obmedzená.. Na jednom VPD resp.PPD však nesmie suma presiahnuť 5000 €.

    Limit podľa § 4 ods.1 zákona o obmedzení platieb v hotovosti sa vzťahuje aj na vklady a výbery, t.j. každý jeden vklad, resp. výber v hotovosti musí byť vykonaný v limite do 5000 € pre jeden právny vzťah.
    Toto je odpoveď z finančnej správy.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fortunka Jeden pravny vztah je teraz brany ako jeden ukon? lebo takto urobim napr. 4x do mesiaca 5000EUR na podnikatela... bude to ok?
    Natty Aký právny vzťah je medzi osobou živnostníka a tou istou súkromnou osobou? Osobne si myslím, že tieto osobné vklady a výbery nie sú limitované, ale môžem sa mýliť...
    fortunka No zatial som co sa dalo prerobila na prevody medzi pokladnami/uctami a potom mi to vyslo menej... len bolo to kvoli prehladnosti jednoduchsie riesit osobnou spotrebou, ved aj tak peniaze realne ma on v penazenke... Musim povedat ze v tomto mam chaos, ale to vzdy pred uzavierkou
    Natty Našla som na stránke FR SR toto: https://www.financnasprava.sk/sk/pod...by-v-hotovosti a vypichla by som z prípadov, na ktoré sa vzťahujú výnimky zo zákona nasledovné:
    zloženie hotovosti k hotovostnému prevodu alebo vyplatenie hotovosti v dôsledku hotovostného prevodu, čiže ja si to vysvetľujem ako osobný vklad a osobná spotreba Ale ruku do ohňa by som za to nedala... Tiež mám v tomto období riadny chaos vo všetkých tých zákonoch, predpisoch, usmerneniach, a zvlášť "milujem", keď sú rôzne výklady
      zbaliť

    Vyrovnavanie pokladne - +/- SZCO, JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.