Zavrieť

Porady

Daňové priznanie A a príjem z Nórska......

Potrebovala by som poradiť, zamestnanec pracoval časť roka na SR a 5 mesiacov ako zamestnanec v Nórskej firme.......na výplatných páskach nemá uvedené poistné (koľko mu bolo zrážané) zo mzdy...iba zrazená daň . Neviem, či je tá suma poistného zahrnutá v dani...(podľa zákona je tam 7,8% poistné). Nemá niekto skúsenosť.......A ešte by som si chcela potvrdiť. Ak má základ dane zo SR 6.542,36 a základ dane z Nórska 23.496,25 €...celkový ZD 30.038,61 €, vyšlo mi nezdaniteľná časť iba 1245,93.....takže mu vychádza doplatiť daň......je to spravodlivé, že musí doplácať daň, lebo má v inej krajine vysoký príjem?????????
7 komentárov     zbaliť
kn-alka Príjmy z Nórska musíš potom vyňať - kuk r. 48+49 - a potom uvidíš, či vyjde, alebo nevyjde daň
renca_a vyňala som ich, ale tým, že sa mi znížila nezdaniteľná časť, na ten príjem zo Slovenska vychádza vyššia daň, keďže mu mesačnej uplatnili 316,94€, ale ročne sa to pokrátilo
kn-alka áno, tak to vychádza - pri vysokých príjmoch to môže vyjsť aj takto, treba sa informovať o tom poistnom, možno bude nižší základ dane z Norska
renca_a Ohľadne poistného som volala aj na Daňové riaditeľstvo-nevedia poradiť. Máme si to zistiť sami......pre nás je to dosť dôležitý údaj, lebo od toho závisí aj výška dane, ale nikto nevie......
veronikasad Neplatil za neho poistné slovenský zamestnávatel, ktorý ho do Norska vyslal ? Stretla som sa s tým vlani pri príjme z Fínska, kde mi zamestnanec predložil dve potvrdenia o príjme - jedno od Fínskeho zamestnávatela a druhé od slovenského, kde bolo strhnuté poistné.

Čo sa týka NČZD, takáto situáícia a teda aj nedoplatok pri príjmoch zo Slovenska môže nastať. Ak však budeš mať doklad o zaplatenom poistnom, bude nižší.
renca_a On pracoval priamo pod Nórskou firmou.......a práve v tom je problém, že na páskach nemá vyčislené žiadne poistenie.....asi je tam iný spôsob výpočtu poistenia ....a k tomu potvrdeniu sa nemôžeme dopátrať.....
kn-alka podajte odklad podania DP, pri zahraničných príjmoch je možnosť odkladu až do 30.09. - možno firma vystaví potvrdenie neskôr, to len na SK musíme podávať DP v marci, ostatné štáty to majú neskôr
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Nemám skúsenosť ale toto som našla: Odvody na Národné poistenie vo výške 7,8% sú už zahrnuté v dani, ktorá je zrážaná z vašej mzdy.

    Zdroj:http://www.eures.sk/clanok_detail.php?id=146

    Takže už žiadne odvody odpočítavať netreba a žiaľ asi bude musieť nedoplatok dane zaplatiť.

    Daňové priznanie A a príjem z Nórska......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.