Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie Dôvera-nedoplatok (účet 331)

Prišiel výkaz nedoplatkov z roč.zúčtovania za zamestnanca. V tabuľke sú rozpísané vykázané preddavky aj platby za za zamestnávateľa a zamestnanca. Mám tento nedoplatok rozúčtovať na 524//336a 331/336? Nie je mi jasné, že po tomto zaúčtovaní mi o túto sumu nebude sedieť 331. Čo s tou 331? Ako ju vyrovnám?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A prečo by nesedel? veď ten nedoplatok zamestnancovi zrazíš cez mzdu. Rozúčtuješ nedoplatok po zamestnancoch, zamestnáv., odvod a všetko bude pekne sedieť.
    Nedoplatok zamestnáv. 524/336, zamestnanca 331/336, odvod poistného 336/221.
    eva0704 Ďakujem pekne za odpoveď. Aj som si myslela, že to takto bude. Mne to vyskakuje na tej 331 pravdepodobne preto, že mzdová účtovníčka (ja spracovávam len účtovníctvo a mzdy tiež externá účtovníčka) to zamestnancovi nezrazila cez mzdu. Ešte raz ďakujem.

    Ročné zúčtovanie Dôvera-nedoplatok (účet 331)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.