Zavrieť

Porady

Jednoduché ovocné rezy

Potrebujeme: 5 vajíčok, 5 lyžíc polohrubej múky, 5 lyžíc kryštálového cukru.
Postup:
Oddelíme žĺtky od bielkov - žĺtky ponecháme v škrupinke a bielky vyšľaháme, postupne do nich pridávame 5 lyžíc (polievkových) cukru, potom pridáme žĺtky a nakoniec polohrubú múku. Vylejeme na papierom vyložený plech alebo aj vymastený a múkou vysypaný hlbší plech a upečieme. Keď je piškóta studená, poukladáme na ňu ľubovoľné zavárané ovocie (ja dávam ananás 850 ml) a šťavu doplníme do 1 litra, väčšiu časť dáme variť s 20 dkg cukru (môže byť aj menej) a v menšej časti rozmiešame 2 zlaté klasy a uvaríme puding, ktorý ešte horúci nalejeme na ovocie. Keď vychladne môžeme zdobiť ušľahanou šľahačkou. Ale chutí aj bez - je ľahučký a mňamm:p :p
Želám krásny dník všetkým poraďákom.
Bea
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    sgm
    Potrebujeme: 5 vajíčok, 5 lyžíc polohrubej múky, 5 lyžíc kryštálového cukru.
    Postup:
    Oddelíme žĺtky od bielkov - žĺtky ponecháme v škrupinke a bielky vyšľaháme, postupne do nich pridávame 5 lyžíc (polievkových) cukru, potom pridáme žĺtky a nakoniec polohrubú múku. Vylejeme na papierom vyložený plech alebo aj vymastený a múkou vysypaný hlbší plech a upečieme. Keď je piškóta studená, poukladáme na ňu ľubovoľné zavárané ovocie (ja dávam ananás 850 ml) a šťavu doplníme do 1 litra, väčšiu časť dáme variť s 20 dkg cukru (môže byť aj menej) a v menšej časti rozmiešame 2 zlaté klasy a uvaríme puding, ktorý ešte horúci nalejeme na ovocie. Keď vychladne môžeme zdobiť ušľahanou šľahačkou. Ale chutí aj bez - je ľahučký a mňamm:p :p
    Želám krásny dník všetkým poraďákom.
    Bea
    Ja som tento zákusok zvykla aj tak robiť, že na plech som dala papier na pečenie, na to som poukladala ovocie(marhule), na ovocie som naliala piškotové cesto a upiekla. Ostatný postup je rovnaký ako tvoj

    Jednoduché ovocné rezy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.