Zavrieť

Porady

Predaj traktora a daň

Ahojte, nakoľko som začínajúci SZČO a práve riešim svoje prvé daňové priznanie potrebujem radu skúsených.

Som SZČO v oblasti poľnohospodárstva, živnosť som založil 2/2015. V tomto období som kúpil majetok - traktor, no kúpil som ho ako súkromná osoba (kúpnu zmluvu mám). Následne som doň investoval a urobil nejaké drobné opravy a keďže som ho nevyužíval ako som si predstavoval v 11/2015 som ho predal inej SZČO (faktúra vystavená, úhrada prevedená).

Je mi jasné, že príjem z predaja majetku je pre mňa zdaniteľný príjem. Výdavky na opravu sú daňové výdavky predpokladám.

1. Traktor zaradím do majetku v akej sume???
2. Riešim aj odpisy za rok 2015? (február - október)

Traktor som kúpil za: 6000 e
Opravy za cca 1000 e
Predal som ho za 9300 e

Prosím o radu

Ďakujem

Lukáš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    teda príjem za predaj - na zdanenie je 9,300 €, výdavky budú 6000 nákup a opravy 1000, ostávaš bez odpisov, nakoľko si ho nemal v evidencii k 31 12 2015....traktor zaradíš do HM, tuším 2. odpisová skupina - skontroluj si odpisovú skupinu.....
    výdavkom bude ZC HM pri predaji majetku , t.j. 6000 €
    Naposledy upravil Mila123 : 12.03.16 at 14:29
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lusof a môžem si dať výdavok na nákup za daňový aj vtedy keď som to kúpil ako súkromná osoba? (kúpna zmluva, na ktorej je iba dátum narodenia a bydlisko - to je totožné so sídlom na ŽL)
    Mila123 veď si jedna osoba, nie?
    lusof áno som ďakujem veľmi pekne za radu som rád, lebo už som si myslel, že ako daňový výdavok budú iba opravy a z rozdielu budem musieť zaplatiť daň,
      zbaliť

    Predaj traktora a daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.